Absolute Championship Berkut

Wielki rewanż na ACB 58 – Magomed Magomedov vs. Petr Yan II

Na kwietniowej gali ACB 58 dojdzie do rewanżu za najlepszą walkę 2016 roku w Rosji – pomiędzy Magomedem Magomedovem i Petrem Yanem.

Szlagierowo zapowiadające się starcie o pas mistrzowski kategorii koguciej pomiędzy Magomedem Magomedovem (14-1) i Petrem Yanem (6-1) będzie walką wieczoru gali ACB 58 – Payback, która odbędzie się 22 kwietnia w Moskwie. O zestawieniu oficjalnie poinformowała czeczeńska organizacja.
Obaj zawodnicy spotkali się po raz pierwszy w marcu 2016 roku na gali ACB 32, dając nieprawdopodobną walkę, pełną szalonych zwrotów akcji, która w opinii wielu była najlepszą, jaka odbyła się w zeszłym roku na terenie Rosji i jedną z najlepszych w 2016 roku w ogóle. Sędziowie niejednogłośnie wskazali wówczas na Magomedova, choć kontrowersji nie brakowało.

Poniżej cała walka:

https://www.youtube.com/watch?v=opezv-aL4Js

Yan w kolejnym starciu powrócił na ścieżkę zwycięstw, jednogłośną decyzją pokonując Eda Arthura – w rezultacie zestawiono jego rewanż z Magomedovem, ale kontuzja tego ostatniego zniweczyła te plany. Ostatecznie mistrz powrócił do akcji na grudniowej gali ACB 50, broniąc pasa mistrzowskiego przed zakusami Olega Borisova, którego udusił gilotyną w czwartej rundzie.

Obaj zawodnicy zdecydowanie nie pałają do siebie sympatią, co dodatkowo podgrzewa atmosferę.

Co ciekawe, właściciel ACB Mairbek Khasiev zapowiedział, że zwycięzca pojedynku nie tylko otrzyma swoją gażę, ale też w ramach premii – luksusowy samochód.

Rozpiska ACB 58

Walka wieczoru

61 kg.: Magomed Magomedov (14-1) vs. Petr Yan (6-1) – o pas kategorii koguciej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button