Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatRosyjskie MMA

(VIDEO) Powykręcała się we wszystkie strony… Makabryczne złamanie nogi na gali ACA w Moskwie!

Do mrożącego krew w żyłach złamania nogi doszło podczas gali ACA 161, która odbyła się w piątek w Moskwie.

Podczas piątkowej gali ACA 161 w Moskwie odbyło się aż sześć ćwierćfinałów w turniejach, jakie Czeczeni organizują w różnych kategoriach wagowych. Zdecydowanie najbrutalniej zakończyła się konfrontacja w wadze ciężkiej, w której Mukhamad Vakhaev (12-6-1) skrzyżował rękawice z ogromnym, mierzącym prawie 2 metry wzrostu, Grigoriym Ponomarevem (6-3).

Dla 28-letniego Ponomareva był to debiutancki występ pod sztandarem ACA. Nie zapamięta go dobrze. Makabryczna kontuzja, jakiej doznał, najprawdopodobniej wykluczy go ze startów na długie miesiące, może lata – a może nawet przekreśli jego karierę.

Już w drodze do walki podczas ważenia iskrzyło. Swoim zwyczajem, Vakhaev nie stronił od prowokacji mniejszych i większych.

Co wydarzyło się natomiast w klatce? Otóż, Ponomarev szybko przyszpilił Vakhaeva do ogrodzenia. Zapiął klamrę podchwyt-nachwyt, próbując cisnąć Czeczenem o deski oktagonu. Do pewnego stopnia mu się to udało, ale stracił uchwyt, a Vakhaev szybko zerwał się na nogi.

Trenujący w Starym Oskole zawodnik natychmiast rzucił się na wracającego do góry Czeczena – ten zdołał jednak złapać podchwyt z prawej strony, wykorzystując go do odrzucenia przeciwnika. Ponomarev tak niefortunnie podparł się lewą nogą, że ta kompletnie wygięła się w kolanie kierunkach, w których nie miała prawa się wygiąć.

Ponomarev runął na deski, z grymasem potwornego bólu na twarzy chwytając się za powykręcaną we wszystkie strony nogę. Niesłynący nigdy z przerywania walk na pierwsze polecenie sędziego Vakhaev doskoczył do przeciwnika, zasypując go gradem uderzeń. Sędzia natychmiast wkroczył do akcji, próbując przerwać zawody, ale Czeczen zdążył jeszcze zdzielić Rosjanina dwoma bombami, zanim dał się odepchnąć.

Dokładne urazy, jakich doznał Grigoriy Ponomarev, nie są póki co znane.

Mukhamad Vakhaev – były mistrz wagi ciężkiej ACA – zdążył już dawno temu wyrobić sobie na Wschodzie renomę zawodnika, który nie wyróżnia się sportowym zachowaniem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button