UFCWiadomości MMA

Whiteford vs. Elkins na UFC Fight Night 76 w Dublinie

Ostatnie miejsce na irlandzkiej karcie zajęli Robert Whiteford i Darren Elkins.

Obecność w Dublinie jednego z bohaterów niedawnego UFC FN Glasgow Roberta Whiteforda (12-2, 2-1 UFC) nie jest zaskoczeniem. Swoim występem Szkot zrobił spore wrażenie i zaczęto go przymierzać do zawodników z szerokiej czołówki. Początkowo krążyły plotki o zestawieniu z Dennisem Siverem (22-11), ostatecznie wybór padł na innego weterana Darrena Elkinsa (18-5).

The Hammer w największej organizacji na świecie zadebiutował w październiku 2013 podczas UFC FN 30 w Manchesterze, gdzie został uduszony w drugiej rundzie przez Jima Hettesa (11-3, 3-3 UFC). W marcu podczas UFC 171 otrzymał szansę rehabilitacji, którą w pełni wykorzystał, wygrywając decyzją z Danielem Pinedą (21-11, 3-4 UFC, obecnie robiący karierę w Legacy FC, gdzie ma serię trzech zwycięstw z rzędu). Ostatnia jego walka to pokonanie w pierwszej rundzie, na wspomnianym wcześniej UFC w swojej rodzinnej Szkocji, Paula Redmonda (10-6).

Tym razem poprzeczka wędruje dużo wyżej. Jego przeciwnikiem będzie, walczący dla UFC od 2010 roku, Darren Elkins (18-5, 8-4 UFC). Amerykanin notowany jest obecnie na 14. miejscu w oficjalnym rankingu UFC. Mocną pozycję wywalczył sobie w latach 2011-2013, kiedy to mógł pochwalić się świetną passą pięciu zwycięstw z rzędu, którą przerwał niedawny pretendent do tytułu mistrzowskiego kategorii koguciej Chad Mendes (17-3). Od tego momentu Elkins walczył w kratkę, pokonując Hatsu Hiokiego (27-9) i Lucasa Martinsa (15-3), a ulegając Jeremy’emu Stephensowi (24-11) i, w ostatniej walce, Hacranowi Diasowi (23-3).

Darren Elkins to twardy zawodnik, którego walki przeważnie docierają do decyzji sędziowskich. Wydaje się, że na dłużej osiadł w dolnych rejonach TOP15 i przez najbliższy czas będzie pełnił rolę gatekeepera, oddzielającego ziarna od plew. Do której kategorii zaliczyć Whiteforda? Nowe wcielenie, jakie Szkot zaprezentował w ostatnim pojedynku, powinno zapewnić mu sukces, szczególnie jeśli będzie dobrze pracował na nogach i utrzyma walkę w dystansie. Przewaga doświadczenia po stronie Amerykanina jest jednak olbrzymia i im dłużej pojedynek będzie trwał, tym szanse na korzystną decyzję rosną. Ostateczną odpowiedź poznamy 24 października w Dublinie.

Aktualna rozpiska gali UFC Fight Night 76:

70kg.: Dustin Poirier vs. Joseph Duffy
120kg.: Stipe Miocic vs. Ben Rothwell
77kg.: Cathal Pendred vs. Tom Breese
77kg.: Nicolas Dalby vs. Darren Till
57kg.: Paddy Holohan vs. Louis Smolka
84kg.: Krzysztof Jotko vs. Scott Askham
70kg.: Norman Parke vs. Reza Madadi
70kg.: Stevie Ray vs. Mickael Lebout
57kg.: Neil Seery vs. Jon Delos Reyes
84kg.: Bubba Bush vs. Garreth McLellan
66kg.: Robert Whiteford vs. Darren Elkins

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button