UFCWiadomości MMA

Miocic vs Rothwell na UFC w Dublinie?

Jak wieść gminna niesie, na gali UFC Fight Night 76 w Dublinie dojdzie do starcia Stipe Miocica z Benem Rothwellem.

Jak donosi MMAJunkie, na gali UFC Fight Night 76, która odbędzie się 24 października w Dublinie, dojdzie do bardzo ważnego pojedynku w dywizji ciężkiej. Zwycięski w czterech z ostatnich pięciu walk Stipe Miocic (13-2) skrzyżuje rękawice ze znajdującym się na fali trzech wiktorii Benem Rothwellem (35-9).

Stipe Miocic wygrał siedem z dziewięciu dotychczasowych walk pod banderą UFC. Po porażce ze Stefanem Struve na gali UFC on Fuel TV 5 we wrześniu 2012 roku, zanotował trzy kolejne zwycięstwa, przez jednogłośne decyzje odprawiając Roy’a Nelsona na UFC 161 i Gabriela Gonzagę na UFC on FOX 10, by potem błyskawicznie rozprawić się przez nokaut z Fabio Maldonado, który podczas finału trzeciej edycji brazylijskiego TUFa jednorazowo przeniósł się do kategorii ciężkiej, zastępując kontuzjowanego Juniora dos Santosa. Na UFC on FOX 13 Amerykanin z chorwackimi korzeniami w końcu skrzyżował rękawice z Cigano, po zaciętym boju przegrywając jednak przez jednogłośną decyzję sędziowską. Kilka miesięcy później udanie podniósł się po tej porażce, demolując Marka Hunta na UFC Fight Night 65.

Stipe Miocic na gali UFC Fight Night 65 sterroryzował w parterze Marka Hunta, nie mając żadnych problemów z przenoszeniem walki do parteru.

Od początku swojej przygody z UFC Ben Rothwell przeplatał zwycięstwa z porażkami, ale po tym, jak na UFC on FX 7 w styczniu 2013 roku poddał go Gabriel Gonzaga, w końcu złapał wiatr w żagle, efektownie pokonując trzech rywali. Na UFC 164 skończył w trzeciej rundzie uderzeniami Brandona Verę – w jego organizmie wyryto jednak podwyższony poziom testosteronu, za co Dużego Bena zawieszono na dziewięć miesięcy, nie zmieniając jednak rezultatu tej walki. Po powrocie na UFC Fight Night 59 Rothwell zanotował najcenniejsze zwycięstwo w karierze, pokonując Alistaira Overeema. Ostatnio natomiast na UFC FN 68 poddał Matta Mitrione, śrubując swoją serię wygranych do trzech.

Trudno dokładnie określić stawkę walki, wobec tego, że na horyzoncie znajduje się pojedynek Alistaira Overeema z Juniorem dos Santosem, który prawdopodobnie będzie eliminatorem do walki o pas mistrzowski. Zwłaszcza jeśli to Brazylijczyk wyszedłby z tego starcia zwycięsko, trudno oczekiwać by wygrany pojedynku Miocic vs Rothwell wyprzedził go w wyścigu o titleshota. Tak czy inaczej zwycięzca tej walki znajdzie się o krok od pojedynku o złoto.

Rothwell swoje ostatnie sukcesy w dużej mierze zawdzięcza twardej szczęce, dużemu sercu do walki oraz ciężkim pięściom. Długimi fragmentami nie radził sobie dobrze ani z Brandonem Verą, ani z Alistairem Overeemem, ani też z Mattem Mitrione – znalazł jednak drogę, aby dwóch pierwszych skończyć uderzeniami, trzeciego – poddaniem. W starciu z wyrachowanym stójkowo, mocnym zapaśniczo i prawdopodobnie wyraźnie szybszym Miocicem czeka go jednak bardzo trudne zadanie.

Aktualna rozpiska gali UFC Fight Night 76 w Dublinie:

Joe Duffy vs. Dustin Poirier
Stipe Miocic vs. Ben Rothwell
Cathal Pendred vs. Tom Breese
Krzysztof Jotko vs. Scott Askham

Reza Madadi vs. Norman Parke
Patrick Holohan vs. Louis SmolkaNicolas Dalby vs. Darren Till
Bubba Bush vs. Garreth McLellan

Wszystkie wiadomości na temat gali w Dublinie znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Back to top button