UFCWiadomości MMA

Madadi vs Parke w Dublinie

Reza Madadi w pierwszej walce po powrocie do UFC podejmie Normana Parke.

Jak poinformował dziennik The Sun, a później potwierdziła organizacja, powracający po pobycie za kratami Reza Madadi (13-3) zmierzy się z Normanem Parke (20-4-1) na gali UFC Fight Night 76, która odbędzie się 24 października w Dublinie.

Co ciekawe, Mad Dog nie stoczył żadnej nowej walki, od czasu ostatniej potyczki w UFC. Nadal zatem jego ostatnim starciem pozostaje rewelacyjne – z dzisiejszego punktu widzenia – zwycięstwo nad kapitalnie radzącym sobie obecnie Michaelem Johnsonem, które zanotował na UFC on Fuel TV 9 w kwietniu 2013 roku. Wcześniej przegrał po niejednogłośnej decyzji z Cristiano Marcello po tym, jak w debiucie poddał Yoislandy’ego Izquierdo.

Reza Madadi dusi gilotyną Yoislandy’ego Izquierdo.

Pochodzący z Irlandii Północnej Norman Parke bardzo udanie rozpoczął przygodę z UFC w pięciu pierwszych walkach odnosząc cztery zwycięstwa i raz remisując. Ostatnio jednak nie ma dobrej passy – przegrał bowiem po niejednogłośnych decyzjach sędziowskich z Brazylijczykami Gleisonem Tibau na UFC Fight Night 59 oraz Francisco Trinaldo na UFC Fight Night 67.

Dla Parke’a będzie to pojedynek o utrzymanie się w organizacji, natomiast celem Madadiego będzie przypomnienie całemu światu o swoim istnieniu.

Mający irańskie korzenie reprezentant szwedzkiego Allstars to przede wszystkim agresywnie walczący, twardy grappler, który nigdy jeszcze nie przegrał przed czasem, ale długa przerwa oraz solidne defensywne zapasy wywodzącego się z judo Parke’a mogą mu sprawić sporo problemów.

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 76:

Joe Duffy vs. Dustin Poirier
Cathal Pendred vs. Tom Breese
Krzysztof Jotko vs. Scott Askham

Reza Madadi vs. Norman Parke

Wszystkie doniesienia o gali UFC Fight Night 76 w Dublinie znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Back to top button