UFCWiadomości MMA

Holohan vs Smolka i Dalby vs Till w Dublinie

Dwa nowe starcia zostały dodane do gali UFC Fight Night 76 w Dublinie.

Gala UFC Fight Night 76, która odbędzie się 24 października w Dublinie, została wzbogacona o dwa nowe zestawienia. W kategorii muszej Patrick Holohan (12-1-1) zmierzy się z Louisem Smolką (9-1), natomiast w kategorii półśredniej rękawice skrzyżuje dwóch niepokonanych zawodników – Nicalas Dalby (14-0) i Darren Till (13-0).

Smolka wygrał trzy z czterech dotychczasowych walk w UFC, pokonując Alptekina Ozkilica, Richiego Vaculika i ostatnio Neila Seery’ego, a przegrywając tylko z Chrisem Cariaso po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej. Znajduje się na fali dwóch zwycięstw.

Jego przeciwnik, Patrick Holohan, znajduje się w identycznej sytuacji. Również może pochwalić się rekordem 3-1 w UFC i także wygrał dwa ostatnie starcia, w pokonanym polu zostawiając Vaughana Lee oraz Shane’a Howella. Przygodę z organizacją rozpoczął natomiast od zwycięstwa z Joshem Sampo, by potem doznać jedynej jak dotychczas porażki w starciu z Chrisem Keladesem.

Zwycięzca powinien przebić się do czołowej piętnastki dywizji muszej.

Smolka bywa czasami trochę chaotyczny, ale w porównaniu z Holohanem jest oazą spokoju. Tenże spokój, dobra kondycja oraz solidne szlify parterowe powinny stanowić jego mocny atut w konfrontacji z Irlandczykiem.

Mieszkający na stałe w Brazylii Brytyjczyk Darren Till oraz były mistrz Cage Warriors Nicolas Dalby stoczyli jak dotychczas tylko jeden pojedynek w UFC. Brytyjczyk pokonał przez nokaut Wendella Oliveirę, natomiast Duńczyk po niejednogłośnej decyzji wypunktował Elizeu Zaleskiego.

Darren Till w swoim debiucie w UFC skończył łokciami z góry Wendella Oliveirę.

Obaj dopiero zaczynają swoją przygodę z największa organizacją, a zwycięstwo zapewni im walki z bardziej rozpoznawalnymi nazwiskami w dywizji.

Obaj zawodnicy preferują walkę w stójce, odwołując się szczególnie chętnie do kopnięć. Duńczyk jest nieco aktywniejszy, ale to Brytyjczyk uderza mocniej, walcząc na dodatek z odwrotnej pozycji. Swoje szanse Dalby może zwiększyć, jeśli będzie w stanie kłaść Tilla na plecach, co jednak wcale nie będzie proste.

Aktualna rozpiska gali UFC Fight Night 76 w Dublinie:

Joe Duffy vs. Dustin Poirier
Stipe Miocic vs. Ben Rothwell
Cathal Pendred vs. Tom Breese
Krzysztof Jotko vs. Scott Askham

Reza Madadi vs. Norman Parke
Patrick Holohan vs. Louis Smolka
Nicolas Dalby vs. Darren Till
Bubba Bush vs. Garreth McLellan

Wszystkie wiadomości na temat gali w Dublinie znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Back to top button