UFCWiadomości MMA

Stevie Ray vs Mickael Lebout w Dublinie

W Dublinie na UFC Fight Night 76 dojdzie do ciekawego pojedynku szkocko-francuskiego.

Irlandzka gala UFC Fight Night 76, która odbędzie się 24 października w Dublinie, wzbogaciła się o interesujące zestawienie w kategorii lekkiej – były mistrz Cage Warriors Stevie Ray (18-5) zmierzy się z byłym mistrzem PLMMA, Mickaelem Leboutem (14-4-1, 1NC).

Obaj zawodnicy debiutowali w UFC, biorąc walki w zastępstwie na krakowskiej gali UFC Fight Night 64. Milej to wydarzenie wspominał będzie z pewnością Szkot – skończył bowiem ciosami Marcina Bandela, podczas gdy Francuz po bardzo wyrównanej walce przegrał na punkty z Sergio Moraesem, decydując się później na przejście do kategorii lekkiej. Obaj wystąpili potem na UFC Fight Night 72 w Glasgow, gdzie Lebout wypunktował Teemu Packalena, natomiast Ray koncertowo rozbił Leonardo Mafrę, trafiając do naszego cyklu Trzech Wspaniałych.

Potężnym lewym sierpem Stevie Ray narusza Leonardo Mafrę. Brazylijczyk po tym uderzeniu już nie powrócił do walki, kończąc kilka chwil potem na deskach.

Zwycięzca zbliży się do walk z bardziej znanymi zawodnikami w kategorii lekkiej.

Stevie Ray to niezwykle wszechstronny, zadziorny zawodnik, który czuje się dobrze w każdej płaszczyźnie. W stójce jego odwrotna pozycja może sprawiać sporo problemów Mickaelowi Leboutowi, a i w parterze to raczej Szkot powinien rozdawać karty. Francuz to solidny zawodnik, który miewa przebłyski, ale jego chwilami bardzo niska aktywność na nogach oraz błędy, jakie zdarza mu się popełniać w parterze, wróżą mu ciężką przeprawę z Walecznym Sercem.

Aktualna rozpiska gali UFC Fight Night 76 w Dublinie:

Joe Duffy vs. Dustin Poirier
Stipe Miocic vs. Ben Rothwell
Cathal Pendred vs. Tom Breese
Krzysztof Jotko vs. Scott Askham

Reza Madadi vs. Norman Parke
Patrick Holohan vs. Louis Smolka
Nicolas Dalby vs. Darren Till

Stevie Ray vs. Mickael Lebout
Bubba Bush vs. Garreth McLellan

Wszystkie wiadomości na temat gali w Dublinie znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Back to top button