UFCWiadomości MMA

Breese vs Pendred w Dublinie

Niepokonany Tom Breese skrzyżuje rękawice z Cathalem Pendredem na gali UFC w Dublinie.

Utalentowany 23-letni Tom Breese (8-0) zmierzy się z doświadczonym Cathalem Pendredem (17-3-1) na gali UFC Fight Night 76, która odbędzie się 24 października w Dublinie. Informację jako pierwszy podał dziennik The Sun.

Tym samym stało się zadość życzeniu byłego mistrza BAMMA, który kilka dni temu wyraził chęć walki z Irlandczykiem właśnie:

Byłbym bardzo szczęśliwy, mogąc walczyć z kimś takim jak Pendred na jego terenie. To twardy zawodnik. Byłoby ciężkim zadaniem skończyć go, ale wierzę, że mogę to zrobić. Uważam, że jestem lepszy w każdej płaszczyźnie. Lepiej uderzam, jestem lepszym zapaśnikiem, mam lepsze jiu-jitsu. To twardy gość z dużym sercem do walki, świetny sportowiec, ale ciężko trenuję i wierzę, że zdominowałbym każdą płaszczyznę.

Trenujący w Tristar pod wodzą Firasa Zahabiego zawodnik w swoim debiucie w UFC znokautował w drugiej rundzie Luiza Dutrę Juniora na gali w Brazylii.

Tom Breese kończy Luiza Dutrę Jr. na gali UFC Fight Night 67.

Pendred natomiast po dołączeniu do UFC zanotował ciąg czterech kolejnych – mało efektownych, delikatnie rzecz ujmując – zwycięstw, by ostatnio ponieść pierwszą porażkę. Biorący walkę w zastępstwie Irlandczyk nie sprostał Johnowi Howardowi, przegrywając z Amerykaninem po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej.

Pokonując Pendrada, Breese dołoży kolejną cegiełkę do budowania swojego nazwiska w świecie MMA. Dla Irlandczyka natomiast może być to bardzo istotna walka z powodu ostatniej porażki. Kolejna – zwłaszcza jeśli poniósłby ją w słabym stylu – postawiłaby jego dalszą przygodę z UFC pod sporym znakiem zapytania.

Brytyjczyk to specjalista od BJJ, któremu wróży się wielką karierę – Rory MacDonald uznał go nawet za najbardziej utalentowanego zawodnika w całym Tristar. Breese dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi, walczy z odwrotnej pozycji i pomimo tego, że jego stójka nie jest jeszcze w pełni poukładana, już teraz świetnie korzysta z potężnych lowkingów i kolan. W starciu z Pendredem powinien być groźny w każdej płaszczyźnie.

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 76:

Joseph Duffy vs. Dustin Poirier
Scott Askham vs. Krzysztof Jotko
Tom Breese vs. Cathal Pendred

Powiązane artykuły

Back to top button