Tyron Woodley vs. Kamaru Usman na UFC 235


A jednak nie Colby Covington, ale Kamaru Usman stanie w szranki z mistrzem wagi półśredniej Tyronem Woodleyem, a do walki dojdzie podczas marcowej gali UFC 235.

Pojedynek o pas mistrzowski wagi półśredniej pomiędzy Tyronem Woodleyem (19-3-1) i Kamaru Usmanem (14-1) odbędzie się podczas zaplanowanej na 2 marca w Las Vegas gali UFC 235. O zestawieniu, które ma stanowić co-main event gali, doniósł nieoficjalnie dziennikarz Ariel Helwani.
Jak twierdzi dziennikarz, mistrzowską walkę dostał Nigeryjski Koszmar – a nie Colby Covington – ponieważ był kilka razy gotowy do walki z kimkolwiek i kiedykolwiek, podczas gdy były tymczasowy mistrz, w skrócie, wybrzydzał.

T-Wood był ostatnio widziany w akcji we wrześniu ubiegłego roku, podczas gali UFC 228 po profesorsku poddając Darrena Tilla i w ten sposób broniąc złota wagi półśredniej po raz czwarty. Wcześniej pokonywał Demiana Maię oraz dwa razy mierzył się ze Stephenem Thompsonem – pierwszą walkę większościową decyzją remisując, drugą większościową decyzją zwyciężając.

Kamaru Usman znajduje się na fali dziewięciu zwycięstw, będąc niepokonanym pod sztandarem UFC. Podczas listopadowej gali TUF 28 Finale pewnie wypunktował Rafaela dos Anjosa, co ostatecznie zaprowadziło go do titleshota. Wcześniej pokonywał natomiast decyzjami Demiana Maię i Emila Webera Meeka.

Obaj zawodnicy do doskonali zapaśnicy, ale w stójce przewaga należeć powinna do sprawniejszego w szermierce na pieści i kopnięcia oraz obdarzonego zdecydowanie mocniejszym uderzeniem Tyrona Woodleya. Mając na uwadze przeciętną defensywę stójkową pretendenta, trudno wykluczyć tutaj zwycięstwo Amerykanina przez nokaut. Ciągła presja ze strony silnego jak tur Nigeryjczyka, jego świetne zapasy i solidna ostatnimi czasy kondycja stanowić mogą jednak nie lada przeszkodę dla liczącego sobie już prawie 37 lat i powracającego po kolejnej kontuzji mistrza.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Tyron Woodley – 1.70
Kamaru Usman – 2.05

Wstępny typ:

Kamaru Usman

Rozpiska UFC 235

Walka wieczoru

205 lbs: Jon Jones (23-1) vs. Anthony Smith (31-13)o pas mistrzowski

Co-main event

170 lbs: Tyron Woodley (19-3-1) vs. Kamaru Usman (14-1) – o pas mistrzowski

Pozostałe

170 lbs: Robbie Lawler (28-12) vs. Ben Askren (18-0)
205 lbs: Ovince St. Preux (23-12) vs. Misha Cirkunov (14-4)
135 lbs: Holly Holm (12-4) vs. Aspen Ladd (7-0)
170 lbs: Diego Sanchez (28-11) vs. Mickey Gall (5-1)
115 lbs: Weili Zhang (18-1) vs. Tecia Torres (10-3)
135 lbs: Gina Mazany (5-2) vs. Macy Chiasson (3-0)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *