UFC

Ben Askren zmierzy się z byłym mistrzem podczas UFC 233

Najnowszy nabytek UFC, Ben Askren zadebiutuje w oktagonie podczas styczniowej gali UFC 233 w Anaheim, gdzie stanie naprzeciwko Robbiego Lawlera.

W swojej pierwszej walce pod sztandarem UFC były dominator wagi półśredniej Bellatora i ONE Championship Ben Askren (18-0) skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem UFC Robbiem Lawlerem (28-12). Do walki, o której Dana White poinformował ESPN.com, dojdzie 26 stycznia w Anaheim podczas gali UFC 233.
Niepokonany w zawodowej karierze Funky był ostatnio widziany w akcji w listopadzie zeszłego roku, podczas gali ONE Championship z łatwością ubijając Shinyę Aokiego. Wcześniej pokonywał także Zebaztiana Kadestama, a także – jeszcze pod banderą BellatoraAndreya Koreshkova czy Douglasa Limę

Również Robbie Lawler w tym roku nie stoczył żadnego pojedynku. Po raz ostatni gościł w klatce podczas grudniowej gali UFC on FOX 26, przegrywając jednogłośną decyzją z Rafaelem dos Anjosem. Doznał też poważnej kontuzji kolana, która wykluczyła go z kolejnych występów. Wcześniej natomiast jednogłośnie wypunktował Donalda Cerrone.

Forma obu powracających po długiej przerwie zawodników jest zagadką. Dla Bena Askrena będzie to debiut, dla Robbiego Lawlera powrót po ciężkiej kontuzji. Jeśli jednak przyjąć, że Ruthless nie stracił wiele ze swoich oktagonowych szlifów, wówczas trudno nie widzieć go w tej walce w roli faworyta – a to z uwagi na doskonałą obronę przed obaleniami, ciężkie ręce i solidną kondycję. Jeśli jednak Askren zdoła go przewrócić, niewykluczone, że nie pozwoli mu już wstać.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Ben Askren – 2.25
Robbie Lawler – 1.60

Wstępny typ:

Robbie Lawler

Rozpiska UFC 233

170 lbs: Robbie Lawler (28-12) vs. Ben Askren (18-0)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button