UFC

Doniesienia: Dillashaw vs. Cejudo, Cruz vs. Lineker na UFC 233

Wedle nieoficjalnych doniesień, matchmakerzy pracują nad zestawieniem pojedynków TJ-a Dillashawa z Henrym Cejudo i Dominicka Cruza z Johnem Linekerem na gali UFC 233.

Wszystko wskazuje na to, że wraz z odejściem Demetriousa Johnsona do ONE Championship, w 2019 roku męska dywizja musza UFC zostanie wygaszona. Wedle najnowszych doniesień Combate.com, takie właśnie są plany amerykańskiego giganta.

To jednak nie wszystko, bo brazylijski portal donosi też o dwóch zestawieniach w czubie kategorii koguciej szykowanych na galę UFC 233, która odbędzie się 26 stycznia w Anaheim. Wedle doniesień, naprzeciwko siebie stanąć mają dwaj mistrzowie, TJ Dillashaw (16-3) i Henry Cejudo (13-2), a także Dominick Cruz (22-2) i John Lineker (31-8).

TJ Dillashaw powraca po dwóch zwycięstwach przez nokauty z Codym Garbrandtem, którego najpierw zdetronizował, a następni odesłał z kwitkiem w pierwszej obronie złota. Z kolei Henry Cejudo w ostatnim występie – rewanżu – sensacyjnie odebrał złoto wieloletniemu dominatorowi 125 funtów Demetriousowi Johnsonowi.

Cejudo to oczywiście wyborny zapaśnik, ale wydaje się, że bajeczna i nieprzewidywalna stójka Dillashawa w połączeniu z także bardzo mocnymi zapasami stanowić mogą nie lada przeszkodę dla mistrza wagi muszej.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

TJ Dillashaw – 1.55
Henry Cejudo – 2.45

Wstępny typ:

TJ Dillashaw
Borykający się notorycznie z problemami zdrowotnymi Dominick Cruz nie był widziany w akcji od grudnia 2016 roku, gdy z tronu 135 funtów strącił go Cody Garbrandt, przerywając też jego serią trzynastu kolejnych zwycięstw. Natomiast John Lineker kończył z tarczą dwa ostatnie starcia – z Marlonem Verą i Brianem Kelleherem – i może pochwalić się zwycięstwami w ośmiu z ostatnich dziewięciu potyczek. Jedynej porażki doznał w tym okresie z rąk TJ-a Dillashawa.

Za swoich najlepszych lat Dominator ze swoją ogromną mobilnością i dobrą grą zapaśniczą stanowiłby ogromny problem dla Linekera – i takowy nadal może stanowić. Rzecz jednak w tym, że nie dość, iż wraca po kolejnych kontuzjach i kolejnej długiej przerwie, to zmianom – na bardziej statyczny, czyli korzystniejszy dla Brazylijczyka – ulega też jego styl walki.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Dominick Cruz – 1.60
John Lineker – 2.15

Wstępny typ:

John Lineker

Rozpiska UFC 233

135 lbs: TJ Dillashaw (16-3) vs. Henry Cejudo (13-2) – o pas mistrzowski
170 lbs: Robbie Lawler (28-12) vs. Ben Askren (18-0)
135 lbs: Dominick Cruz (22-2) vs. John Lineker (31-8)
155 lbs: Islam Makhachev (16-1) vs. Francisco Trinaldo (23-6)
155 lbs: Paul Felder (15-4) vs. James Vick (13-2)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 22

Dodaj komentarz

Back to top button