„Następca Khabiba” wraca do akcji – dwie nowe walki na UFC 233


Dwa nowe starcia w limicie 155 funtów trafiły do rozpiski pierwszej numerowanej gali w 2019 roku – UFC 233.

Dwa nowe pojedynki w kategorii lekkiej został oficjalnie dodane do rozpiski gali UFC 233, która odbędzie się 26 stycznia w Anaheim.

W pierwszym z nich rozpędzony czterema zwycięstwami kompan Khabiba Nurmagomedova, Islam Makhachev (16-1), który ostatnio poddał Kajana Johnsona i ubił Gleisona Tibau, skrzyżuje rękawice z zaprawionym w bojach Francisco Trinaldo (23-6). Sklasyfikowany na 13. miejscu w rankingu Brazylijczyk przeplata ostatnimi czasy zwycięstwa z porażkami – w pokonanym polu zostawiał Evana Dunhama i Jima Millera, ulegając Kevinowi Lee i Jamesowi Vickowi.

Massaranduba to bitny, charakterny i wojowniczo nastawiony zawodnik, ale mając na uwadze, że ma na karku już 40 lat, a jego defensywa zapaśnicza nie należy do wyróżniających się, trudno nie widzieć w roli faworyta młodszego aż o 13 lat Dagestańczyka. Makhachev powinien przeważać w płaszczyźnie zapaśniczej, choć w stójce – pomimo całkiem niezłego kickboxingu – będzie musiał mieć się na baczności. Brazylijczyk uderza bowiem bardzo mocno, niechętnie kalkulując.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Islam Makhachev – 1.45
Francisco Trinaldo – 2.80

Wstępny typ:

Islam Makhachev
W drugim starciu powracający po porażce z Mike’iem Perrym w kategorii półśredniej – która przerwała jego serię trzech zwycięstw – Paul Felder (15-4) stanie do walki z Jamesem Vickiem (13-2). Texecutioner również nie będzie miło wspominał swojej ostatniej potyczki – został bowiem brutalnie ubity przez Justina Gaethje, który zatrzymał jego licznik kolejnych zwycięstw na czterech.

Sprawa nie jest tutaj szczególnie skomplikowana – Vick zrobi, co w jego mocy, aby utrzymać Feldera na dystans, wykorzystując swoje gabaryty, podczas gdy Irlandzki Smok spróbuje przejść do półdystansu, tam rozbijając rywala. Wydaje się, że Felder posiada niezbędne atrybuty – mentalne i techniczne – aby osiągnąć swój cel.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

James Vick – 2.05
Paul Felder – 1.75

Wstępny typ:

Paul Felder

Rozpiska UFC 233

170 lbs: Robbie Lawler (28-12) vs. Ben Askren (18-0)
155 lbs: Islam Makhachev (16-1) vs. Francisco Trinaldo (23-6)
155 lbs: Paul Felder (15-4) vs. James Vick (13-2)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.