Jon Jones vs. Anthony Smith walką wieczoru UFC 235


Jon Jones gruszek w popiele zasypiać nie zamierza – do pierwszej obrony odzyskanego w grudniu pasa wagi półciężkiej stanie podczas marcowej gali UFC 235, mierząc się z Anthonym Smithem.

Szybko poszło! Pojedynek o pas mistrzowski wagi półciężkiej pomiędzy nowo koronowanym mistrzem Jonem Jonesem (23-1) i Anthonym Smithem (31-13) został dodany do rozpiski gali UFC 235, która odbędzie się 2 marca w Las Vegas. Starcie będzie oczywiście walką wieczoru wydarzenia.

O zestawieniu poinformował głównodowodzący amerykańskiego giganta Dana White w rozmowie z portalem TMZ.com.
Aby jednak doszło do walki, najpierw Bones musi otrzymać licencję zawodniczą w Nevadzie oraz spotkać się z komisarzami celem wyjaśnienia pozytywnych wyników trzech zeszłorocznych kontroli antydopingowych. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, czy jest to warunek konieczny – tj. czy UFC nie przeniesie gali do innego stanu, jeśli Stanowa Komisja Sportowa w Nevadzie nie da wiary trzem największym ekspertom w sprawie antydopingu na świecie, z których dwaj są powiązani z pracującą dla amerykańskiego giganta USADA.

Po niespełna półtorarocznej przerwie Bones powrócił do akcji przed tygodniem, podczas gali UFC 232 w Los Angeles – przeniesionej tam z Las Vegas właśnie z powodu niemożności uzyskania przez zawodnika licencji w Nevadzie z uwagi na wpadki dopingowe – rozbijając i w trzeciej rundzie ubijając Alexandra Gustafssona.

Anthony Smith przegrał na otwarci zeszłego roku z Thiago Santosem, jeszcze w wadze średniej – i przeniósł się w konsekwencji do 205 funtów. Tam ekspresowo zdemolował dwie legendy w osobach Rashada Evansa i Mauricio Shoguna Ruy, by podczas październikowej gali UFC Fight Night 138 poddać Volkana Oezdemira, torując sobie w ten sposób drogę do walki o złoto.

Trudno nie widzieć faworyta w osobie Jonesa. O ile w stójce Smith ma jakieś – niewielkie, ale jednak! – szanse na ustrzelenie mistrza, to wydaje się, że gdy walka trafi do parteru, sprawa będzie rozstrzygnięta. A jeśli nawet nie trafi, to także i w szermierce na pięści i kopnięcia wyrachowany i obdarzony kapitalnymi warunkami fizycznymi Bones powinien być w stanie porozbijać pretendenta.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jon Jones – 1.15
Anthony Smith – 5.00

Wstępny typ:

Jon Jones

Rozpiska UFC 235

Walka wieczoru

205 lbs: Jon Jones (23-1) vs. Anthony Smith (31-13) – o pas mistrzowski

Co-main event

170 lbs: Tyron Woodley (19-3-1) vs. Kamaru Usman (14-1)o pas mistrzowski

Pozostałe

170 lbs: Robbie Lawler (28-12) vs. Ben Askren (18-0)
205 lbs: Ovince St. Preux (23-12) vs. Misha Cirkunov (14-4)
135 lbs: Holly Holm (12-4) vs. Aspen Ladd (7-0)
170 lbs: Diego Sanchez (28-11) vs. Mickey Gall (5-1)
115 lbs: Weili Zhang (18-1) vs. Tecia Torres (10-3)
135 lbs: Gina Mazany (5-2) vs. Macy Chiasson (3-0)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. JonesElBones

    6 stycznia 2019 at 14:20

    Szacunek dla Bonesa za tak szybki powrót do octagonu oraz przystanie na mało miedialnego przeciwnika (w dzisiejszych czasach to niespotykane zjawisko)
    Co do warunków fizycznych mają dokładnie taką samą wage, taki sam wzrost, tak samo długie nogi tylko zasięg rąk ma minimalnie dluzszy Jon.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *