„To panikarze! W sklepie jest więcej ludzi!” – Paddy Pimblett odpowiada krytykom Cage Warriors

Paddy Pimblett nie ma wątpliwości, że podczas gali Cage Warriors 113 dochowano wszelkich wymogów bezpieczeństwa.

W drodze do gali Cage Warriors 113 – niezwykle krętej i wyboistej – która odbyła się w piątek w Manchesterze przy pustych trybunach, Paddy Pimblett nie szczędził uprzejmości dziennikarzom i fanom apelującym o to, aby z uwagi na pandemię koronawirusa całe wydarzenie odwołać.

Po wszystkim – The Baddy w pierwszej rundzie ubił Decky’ego Daltona – liverpoolczyk zdania nie zmienił, nie mając najmniejszych wątpliwości, że działania zapobiegawcze podjęte przez organizatorów były wystarczające.

– Wytyczne były perfekcyjne – powiedział w rozmowie z prowadzącymi po gali. – Nie rozumiem, jak ktokolwiek mógłby się czegokolwiek doczepić. Chciałem obejrzeć walkę jednego z moich kolegów, który walczył wcześniej, ale z powodów bezpieczeństwa zostałem zawrócony do szatni. Były ograniczenia na liczbę ludzi w jednym pomieszczeniu. Jeśli ktokolwiek uważa, że to było niebezpieczne, musi siedzieć pod kloszem. W sklepie więcej ludzi się dotyka i jest wokół siebie. Wszyscy, którzy twierdzą, że ta gala powinna być odwołana, są panikarzami.
Pimblett podkreślił, że odwołanie gali byłoby niesprawiedliwe dla wszystkich zawodników, którzy włożyli w przygotowania całe serce, aby zarobić pieniądze dla swoich rodzin. Uważa, że krytycy kompletnie o tym zapomnieli.

Co zaś tyczy się dalszych planów sportowych, 25-latek zapowiedział gotowość do spróbowania swoich sił w UFC, choć nie miałby też nic przeciwko, aby powalczyć o złoto wagi lekkiej Cage Warriors, które ostatecznie tego samego wieczoru padło łupem Masona Jonesa.

– Po takim dominującym występie w pół rundy nigdy nie wiadomo, kto do ciebie zadzwoni – powiedział Brytyjczyk. – Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje, więc zobaczymy. Rozmawiałem wcześniej z Joe (McColganem) i Masonem (Jonesem) i jeśli chcieliby oberwać, jestem gotowy. Wyjdę do każdego. Nie cofnę się przed nikim i wyjdę do walki o pas – chcę tego pasa. Mam już jednak dość ludzi pytających mnie: kiedy pójdziesz do UFC? Gdy koronawirus pójdzie się pierdolić, zobaczymy, co się stanie.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply