UFCWiadomości MMA

Sonnen: „Każdy rewanż rozpoczyna się od kłamstwa”

W kontekście rewanżu między Rondą Rousey a Holly Holm Chael Sonnen wyjaśnia prawidłowy nań przepis.

Wydaje się przesądzone, że UFC zestawi natychmiastowy rewanż między Rondą Rousey a Holly Holm, o czym kilka dni temu głośno mówił Dana White. Podopieczna Mike’a Winkeljohna i Grega Jacksona zdemolowała Rousey na australijskiej gali UFC 193, w spektakularnym stylu odbierając jej pas mistrzowski kategorii koguciej.

W sprawie ponownego starcia obu pań głos zabrał jeden z największych speców od marketingu, Chael Sonnen, który w swoim podcaście krótko ocenił szanse Rowdy na odbicie pasa, koncentrując się jednak na tym, w jaki sposób odpowiednio zbudować rewanż. Gangster z Oregonu zajął odmienne stanowisko niż chociażby Floyd Mayweather Jr., który niedawno stwierdził, że obie zawodniczki nie powinny walczyć od razu. Sonnen widzi to zupełnie inaczej.

Ronda nie poradzi sobie dobrze w rewanżu. Wierzę, że będzie rewanż, myślę, że tak to trzeba rozegrać. Historycznie tak się to rozwiązuje i robi się na tym dobry biznes. Przepis, który stosowany jest od zawsze, bez względu na to, czy to UFC, czy boks – rozpoczyna się od kłamstwa. Pierwszy składnik i przepis na rewanż to kłamstwo. Ktoś z obozu puszcza farbę albo Ronda tweetuje kłamstwo: moje ramię było kontuzjowane, moja kostka była niesprawna, miałam zatrucie pokarmowe. Pojawia się jakieś kłamstwo, a media je szerzą. Robią wielką wymówkę. Inna może być taka, że straciłam koncentrację, byłam zajęta, miałam obowiązki medialne, ale teraz zabieram się do roboty. Zwalnia cały swój sztab, zaczyna w nowym klubie. Musisz zbudować jakąś historię. Żadna z nich nie jest prawdziwa, nic nie wyrówna. Osoba, która została tak strasznie pobita, nigdy nie wraca i nie zwycięża. Ale przeważnie, gdy ma miejsce taka niespodzianka jak ta, jeden zawodnik dominuje przez długi czas, dostaje cios albo kombinację i jest po sprawie. Tutaj się to nie stało. Holly Holm absolutnie ją zdominowała, od początku do końca. Tam nawet nie było rywalizacji.

Amerykanin, któremu w przyszłym roku kończy się 2-letnie zawieszenie za stosowanie środków dopingujących, przekonuje jednak, że liczy na to, iż Rousey odda cesarzowej, co cesarskie.

Jako fan sportu mam nadzieję, że pierwszy raz w historii sportów walki gdy Ronda przemówi, będzie pierwszą osobą, która powie prawdę. Czyli żadne ramię, kostka, zatrucie. Jako fan sportów walki mam nadzieję, że powie po prostu „Holly Holm jest lepszą zawodniczką”.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button