Historia MMAUFC

Shogun: „To była rywalizacja między dwoma klubami z Kurytyby”

Mauricio Shogun Rua w najnowszym odcinku cyklu Fightography opowiedział o początkach swojej przygody ze sportami walki.

Legendarny Mauricio Shogun Rua jest bohaterem najnowszego odcinka serii Fightography dostępnej w aplikacji UFC Fight Pass.

Brazylijczyk w ponad półgodzinnym dokumencie poświęconym swojej karierze opowiedział o swoich początkach w MMA, określanego wówczas w Brazylii mianem Vale Tudo.

Mój brat Murilo Ninja zawsze był bardzo twardy.

– powiedział Shogun.

Nie bał się nikogo, więc zawsze był obijany przez starszych chłopaków na ulicy. Zawsze wracał do domu z urazami, więc moja mama powiedziała: „Wystarczy tych lań, nauczysz się, jak się bronić”. Zapisała go do klubu Muay Thai i zaczął bardzo dużo trenować. A potem zachęcił i mnie do treningów. Zacząłem więc treningi, mając 14 lat – dzięki mojemu bratu.

Pierwszą zawodową walkę stoczył w 2002 roku, ale nie znaczy to, rzecz jasna, że nie brał wcześniej udziału w żadnych walkach, czy to w klubie Chute Boxe, do którego dołączył za wczesnego młodu, czy też… na tzw. domówkach. Poniżej pierwsza zarejestrowana walka Ruy:

Ta walka odbyła się tak naprawdę w domu.

– opowiedział o powyższym starciu 34-letni dziś Brazylijczyk.

To była rywalizacja między dwoma klubami z Kurytyby. Miałem 15 lat i wszystko odbywało się w tym domu, bez lin czy czegokolwiek innego. Ale uważam, że tego typu rzeczy pomogły mi dojrzeć i zostać zawodnikiem, jakim jestem obecnie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button