UFC

Shogun zabrał głos po klęsce z Paulem Craigiem, nabawił się kontuzji łokcia

Legendarny Mauricio Shogun Rua zabrał głos po fatalnym występie przeciwko Paulowi Craigowi podczas sobotniej gali UFC 255.

Nie będzie miło wspominał sobotniego wieczoru w Las Vegas były mistrz PRIDE i UFC Mauricio Shogun Rua. Podczas gali UFC 255 Brazylijczyk przegrał w rewanżu z Paulem Craigiem.

Brazylijczyk miał dobre momenty w stójce, ale nie był w stanie znaleźć odpowiedzi na zapaśniczo-parterowe nastawienie Szkota. Ostatecznie przegrał w drugiej rundzie przez techniczny nokaut, odklepując uderzenia z góry.

Po gali Shogun wydał oświadczenie za pośrednictwem Instagrama, podsumowując nieudany występ.
– Niestety, ostatni wieczór nie potoczył się tak, jak bym chciał, ale to część sportu – napisał. – Przy pierwszym obaleniu doznałem kontuzji łokcia, ale to nie jest wymówka. To element walki, który niczego nie ujmuje mojemu rywalowi.

– Kariera zawodnika to nie tylko chwała, ale dzięki Bogu wiele razy byłem pobłogosławiony zwycięstwami. Były one rezultatem wielkiego wysiłku podejmowanego każdego dnia, które naprawdę zrozumieją tylko ci, którzy przez nie przechodzą.

– Jak zawszę chce wam wszystkim podziękować za ogromne wsparcie. Dane mi było walczyć przez 18 lat. W 2020 roku stanowicie dla mnie wielką motywację, która pomaga mi iść przed siebie. Teraz odpocznę z rodziną i pomyślę o swojej karierze. Wiem, że moja misja w tym sporcie wybiega też znacznie dalej poza oktagon. Dziękuję.Brazylijczyk opublikował też zdjęcie kontuzjowanego łokcia prawej ręki.

To nie pierwszy problem Shoguna z prawym łokciem. W 2006 roku jeszcze pod sztandarem PRIDE kompletnie go rozbił, lądując na deskach po obaleniu autorstwa Marka Colemana.

Dla 39-latka starcie z Paulem Craigiem było drugim w tym roku. W lipcu pokonał w trylogii niejednogłośną decyzją Antonio Rogerio Nogueirę.

Po sobotniej gali sternik UFC Dana White nie ukrywał rozczarowania postawą Brazylijczyka, wyrażając nadzieję, że zawiesi on rękawice na kołku.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button