Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC 274: Oliveira vs. Gaethje

Analizy najważniejszych walk i typowanie całej gali UFC 274, która odbędzie się w Las Vegas.

Przypominamy, że dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy też Zakład Bez Ryzyka do 600 PLN. Szczegóły – tutaj.

Gala rozpocznie się o godzinie 23:30 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Karta główna od 04:00 na Polsat Sport i eFortuna.pl

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

155 lb: Donald Cerrone (36-16) vs. Joe Lauzon (28-15)

Kursy bukmacherskie: Donald Cerrone vs. Joe Lauzon 1.50 – 2.59


Bartłomiej Stachura: pomijając niewiadomą wynikającą z zaawansowanego wieku obu i gigantycznego przebiegu bitewnego, sprawa jest tutaj nieskomplikowana. Albo zawsze agresywnie nacierający od pierwszych sekund Joe Lauzon ubije lub podda – raczej ubije – Cerrone w pierwszej rundzie, albo tego nie zrobi – a wtedy w dwóch następnych zostanie rozstrzelany albo znokautowany.

Za bardziej prawdopodobny scenariusz uważam ten drugi. Donald łatwy do obalenia nie jest, o poddaniu nie wspominając. Spodziewam się natomiast, że nie mając na sobie szczególnie dużej presji, nie pęknie tym razem mentalnie, jak to ma czasami w zwyczaju. Zawsze jakiś zbłąkany cios na korpus może odebrać mu ochotę do walki, ale… Swoje w pierwszej rundzie zbierze, przetrwa, a potem przejmie stery walki w swoje ręce.

Zwycięzca: Donald Cerrone przez (T)KO

205 lb: Ovince St. Preux (36-16) vs. Mauricio Rua (27-12-1)

Kursy bukmacherskie: Ovince St. Preux vs. Mauricio Rua 1.40 – 2.96


Bartłomiej Stachura: obaj zawodnicy znajdują się na ostatniej prostej swoich karier, co stawia pod znakiem zapytania ich formę, motywację i determinację. Szczerze mówiąc, z pełną sympatią dla Maurycego, spodziewam się bardzo nieporadnej walki, pełnej chaosu i przypadku.

Jestem natomiast daleki od odbierania szans legendarnemu Brazylijczykowi, bo Haitańczyk najlepsze czasy też ma już dawno za sobą. Obawiam się jednak, że trzy elementy przesądzą o tym, że Rua skończy ponownie na tarczy. Po pierwsze, Shogun nie trzyma już prawie w ogóle ciosu. Po drugie – w starciu z dużym i silnym Haitańczykiem będzie miał problemy z wpleceniem do swojej gry zapasów, a bez nich sprawa mocno się skomplikuje. Po trzecie wreszcie – mając na karku 40 lat, wraca do akcji po półtorarocznej przerwie, więc oktagonowej rdzy może być tu sporo.

Oczywiście OSP też tytanu w szczęce od dawna nie ma, więc kto wie, czy Rua nie trafi jakimś lewym sierpowym, może w kontrze, albo po prostu nie wygra tej walki aktywnością – St. Preux bywa przeraźliwie bierny! – ale… Tutaj w każdej sekundzie walki OSP będzie o jedno dobre uderzenie od zachwiania Shogunem, a może nawet skończenia go. Obawiam się, że prędzej czy później je odnajdzie…

Zwycięzca: Ovince St. Preux przez (T)KO

155 lb: Michael Chandler (22-7) vs. Tony Ferguson (25-6)

Kursy bukmacherskie: Michael Chandler vs. Tony Ferguson 1.25 – 3.96


Bartłomiej Stachura: warto przypomnieć tutaj, że Tony Ferguson jest starszy od Michaela Chandlera o ledwie dwa lata. Owszem, ma na koncie więcej wojen, ale… Różnica wcale szczególnie duża nie jest, bo i Iron wiele w karierze już przyjął.

Poddaję mocno w wątpliwość, czy Chandler jest już w pełni zdrów po laniu, jakie sprawił mu kilka miesięcy temu Gaethje. Natomiast w tym starciu powinien mieć po swojej stronie gigantyczną przewagę szybkościową, szczególnie w pierwszej rundzie. Także zapaśniczo prawdopodobnie będzie rozdawał karty, choć musi oczywiście uważać na możliwe duszenia ze strony Fergusona.

Widzę dwie drogi do zwycięstwa Chandlera. Pierwsza prowadzi przez nokaut w pierwszej rundzie. Druga przez wygranie dwóch pierwszych rund – pierwszej wyraźnie, drugiej mniej wyraźnie – i przetrwanie trzeciej. Jeśli jednak walka ta wyjdzie za pierwszą odsłonę, a ElCucuy będzie nadal w stanie nadającym się do oktagonowego użytku, to absolutnie nie wykluczam tutaj niespodzianki. Poddanie Chandlera to oczywiście piekielnie trudne zadanie, ale jeśli ten do trzeciej rundy wyjdzie na oparach, to kto wie…

Za najbardziej prawdopodobny scenariusz uważam jednak ten, w którym zdając sobie sprawę, że kolejna wojna na wyniszczenie do niczego potrzebna mu nie jest – po dwóch porażkach liczy się przede wszystkim wygrana, a nie jej styl – Chandler położy mocny nacisk na zapasy, szczególnie w rundach drugiej i trzeciej. W pierwszej różnicę w stójce stanowić będzie jego szybkość.

Zwycięzca: Michael Chandler przez decyzję

115 lb: Rose Namajunas (11-4) vs. Carla Esparza (18-6)

Kursy bukmacherskie: Rose Namajunas vs. Carla Esparza 1.47 – 2.69


Bartłomiej Stachura: Carla Esparza poprawiła w ostatnich latach swoją stójkę, ale nie spodziewam się, aby poprawiła ją na tyle, by w obszarze kickbokserskim rywalizować jak równa z równą z Rose Namajunas. Innymi słowy, musi szukać obaleń, klinczu, pracy z góry.

Szczerze mówiąc, nie spadnie mi szczęka na podłogę, jeśli dojdzie do zmiany na tronie, ale… Praca na nogach okaże się kluczem mistrzyni do neutralizowania podejść zapaśniczych pretendentki, a w stójce…

Zwycięzca: Rose Namajunas przez decyzję

155 lb: Charles Oliveira (32-8) vs. Justin Gaethje (23-3)

Kursy bukmacherskie: Charles Oliveira vs. Justin Gaethje 1.58 – 2.38


Bartłomiej Stachura: do szczegółowej analizy pojedynku zapraszam tutaj.

Zwycięzca: Justin Gaethje przez (T)KO

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Oliveira - Gaethje
1.67 - 2.20

Gaethje
Najamunas - Esparza
1.47 - 2.69

Namajunas
Chandler - Ferguson
1.25 - 3.96

Chandler
OSP - Rua
1.40 - 2.96

OSP
Cerrone - Lauzon
1.50 - 2.59

Cerrone
Brown - Williams
1.98 - 1.83

Williams
Trinaldo - Roberts
1.82 - 2.00

Trinaldo
Royval - Schnell
1.38 - 3.05

Royval
Ivanov - de Lima
1.64 - 2.26

Ivanov
Chiasson - Dumont
2.87 - 1.42

Dumont
Fialho - VanCamp
1.22 - 4.29

Fialho
Cortez - Gatto
1.67 - 2.20

Cortez
Newson - Garcia
2.20 - 1.67

Garcia
Rodrigues - Vergara
1.27 - 3.77

Rodrigues
Godinez - Carnelossi
1.55 - 2.45

Godinez
Ostatnia gala8-3
Łącznie2401-1314
Poprawne64,62 %

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 3

  1. Wstępnie widzę to praktycznie tak samo. Chociaż mam niemały problem z typowaniem walki Trinaldo vs Roberts a i nie zdecydowałem się jeszcze co do typu w pojedynku wieczoru. Co do Esparzy z Namajunas, nie wykluczam decyzji, ale zaryzykowałbym jednak nokaut. Nie zdziwi mnie zwycięstwo Browna na punkty, ale Williams prędzej czy później trafi.

Dodaj komentarz

Back to top button