UFC

(VIDEO) Nie tak to miało wyglądać! Shogun znokautowany w pożegnalnej walce!

Legendarny Mauricio Shogun Rua zakończył karierę porażką przez techniczny nokaut z Ihorem Potierią podczas gali UFC 283 w Rio de Janeiro.

W starciu wieńczącym kartę wstępną gali UFC 283 w Rio de Janeiro toczący pożegnalną walkę Mauricio Rua (28-13-1) przegrał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie z Ihorem Potierią (18-4).

Podskakujący lekko Potieria trafił szybkim lewym. Rua odpowiedział niskim kopnięciem. Chwilę potem Brazylijczyk potraktował Ukraińca fantastyczną kontrą – łokciem i sierpem. Potieria dzielnie jednak zniósł uderzenia.

W szermierce na nogach walczący z odwrotnego ustawienia Ihor był żwawszy, wyraźnie szybszy, ruchliwszy. Statyczny Shogun polował na lowkingi oraz kontry ciosami. Potieria rozbił jednym z ciosów oko rywala.

Ukrainiec zaatakował następnie ładnym prawym sierpem w kontrze, mocno wstrząsając Brazylijczykiem. Czując krew, rzucił się za nim, atakując kolejnymi uderzeniami. Brazylijczyk wrócił na nogi, ale mocno naruszony, cofnął się na siatkę, tam inkasują kolejne ciosy. W końcu runął na deski, zastawiając tylko głowę przed kolejnymi uderzeniami. Sędzia przerwał zawody, podczas gdy wstydu niemający Ukrainiec zaczął tańcować, czy cholera wie, co to było.

41-letni Shogun – były mistrz PRIDE i UFC – potwierdził w wywiadzie udzielonym po walce, że była ona jego ostatnią.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button