UFC

Rashid Magomedov vs. Chris Wade na UFC Fight Night 87

Starcie pomiędzy Rashidem Magomedovem i Chrisem Wadem zostało dodane do karty walk gali UFC Fight Night 87.

Pojedynek w kategorii lekkiej pomiędzy idącymi jak burza w UFC Rosjaninem Rashidem Magomedovem (19-1) i Amerykaninem Chrisem Wadem (11-1) został dodany do rozpiski gali UFC Fight Night 87, która odbędzie się 8 maja w Rotterdamie.

Obaj zawodnicy są niepokonani w UFC i mogą pochwalić się serią czterech kolejnych zwycięstw.

Magomedov w debiucie wypunktował Tony’ego Martina, by następnie trzy razy wybrać się w podróż do Brazylii na walki z reprezentantami Kraju Kawy. W pierwszej z nich wypunktował Rodrigo Damma, w drugiej ubił ciosami w końcówce Eliasa Silverio, wreszcie w ostatniej, stoczonej w listopadzie zeszłego roku na UFC Fight Night 77, nie miał problemów z zafundowaniem pierwszej w karierze porażki Gilbertowi Burnsowi.

Wade w pierwszej walce w oktagonie udusił Caina Carrizosę, by następnie wypunktować Lipenga Zhanga i Christosa Giagosa. Ostatnio natomiast, w styczniu na UFC Fight Night 81, szybko poddał Mehdiego Baghdada.

Magomedov jest obecnie sklasyfikowany na 15. miejscu w rankingu kategorii lekkiej. Zwycięstwo powinno pomóc mu w przebiciu się odrobinę wyżej. Dla Wade’a natomiast walka stanowi szansę na przedarcie się do Top 15.

Starcie zapowiada się jako typowy pojedynek uderzacza w osobie Rosjanina z zapaśnikiem w osobie Wade’a. W stójce przewaga bezwzględnie należeć będzie do fantastycznie poukładanego na nogach Magomedova, który świetnie kontroluje dystans kopnięciami, wykorzystując ataki rywali do kapitalnych, precyzyjnych kontr, najczęściej po przepuszczeniu ciosów rywali szybkimi unikami. Szansą Wade’a będą oczywiście zapasy i praca z góry, ale pomimo tego, że w swojej dotychczasowej przygodzie z UFC Highlander nie mierzył się z tak mocnym zapaśnikiem jak Amerykanin, to obrona przed obaleniami, którą demonstrował, także zanim dołączył do UFC, nie wróży Wade’owi łatwej przeprawy – delikatnie rzecz ujmując.

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 87:

265 lbs: Alistair Overeem (40-14) vs. Andrei Arlovski (25-11)
155 lbs: Rashid Magomedov (19-1) vs. Chris Wade (11-1)
265 lbs: Stefan Struve (26-8) vs. Antonio Silva (19-8-1)
205 lbs: Nikita Krylov (19-4) vs. Francimar Barroso (18-4)
155 lbs: Yan Cabral (12-2) vs. Reza Madadi (13-4)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button