UFC

Stefan Struve vs. Antonio Silva szykowane na UFC Rotterdam

Walka między Stefanem Struve i Antonio Silvą jest szykowane na galę UFC Fight Night 86 w Holandii.

Brazylijskie media donoszą, że starcie w wadze ciężkiej pomiędzy Stefanem Struve (26-8) a Antonio Silvą (19-8-1) jest planowane na galę w Rotterdamie – najprawdopodobniej UFC Fight Night 86 – która odbędzie się 9 maja. Obaj zawodnicy już wcześniej wyrażali gotowość na stoczenie pojedynku, ale ostatecznie zmierzyli się z innymi rywalami.

Stefan Struve w ciągu ostatnich trzech lat wygrał tylko jeden pojedynek, pokonując Antonio Rodrigo Nogueirę. Przegrywał natomiast trzykrotnie, ulegając Markowi Huntowi i Alistairowi Overeemowi przez nokauty oraz ostatnio, na listopadowej gali UFC 193, Jaredowi Rosholtowi.

W jeszcze gorszej sytuacji znajduje się natomiast Big Foot, który wygrał tylko jeden z sześciu ostatnich pojedynków, pokonując Soę Paleleia. Ostatnio, na gali UFC 193, przegrał przez szybki nokaut w drugim starciu z Markiem Huntem.

Dla obu będzie to walka o utrzymanie się w organizacji.

Obaj prezentują się ostatnio fatalnie, ale wydaje się, że krucha szczęka Antonio Silvy w połączeniu z jego słabą defensywą w stójce są bardziej znaczącymi mankamentami niż wszystkie Stefana Struvego razem wzięte. Jeśli jednak Holender zademonstruje podobną aktywność i determinację w dążeniu do zwycięstwa, jak w starciu z Rosholtem, Brazylijczyk nie będzie stał na straconej pozycji.

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 86:

265 lbs: Stefan Struve (26-8) vs. Antonio Silva (19-8-1) – niepotwierdzone

Powiązane artykuły

Back to top button