Polski maestro GnP mierzy wysoko

Piotr Hallmann

Nie jest postacią szczególnie medialną, a pod względem rozpoznawalności i popularności nie wytrzymuje porównania z wieloma innymi zawodnikami, za którymi stoi potężna promocyjna machina KSW. Niewykluczone jednak, że to właśnie Piotr Hallmann będzie pierwszym Polakiem, który w 2013 roku stanie w oktagonie UFC.

Trenujący w Mighty Bulls Gdynia podopieczny pioniera polskiego MMA Grzegorza Jakubowskiego kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i aktualnie może pochwalić się doskonałym rekordem 10-1. Co warte odnotowania, Piotr Hallmann wszystkie zwycięstwa odniósł przed czasem.

Polski Fedor GnP

Scenariusz walk Polaka – prawdopodobnie najlepszego specjalisty od ground and pound w całej historii polskiego MMA – jest na ogół taki sam w każdej walce. Świetne umiejętności zapaśnicze Piotra powodują, że jego rywale prędzej czy później lądują na deskach, a wtedy do gry wchodzi kapitalna kontrola z góry Polaka a także, a może przede wszystkim, niszczycielskie, bite z budzącą grozę siłą i niebywałą precyzją GnP. W tym momencie walka jest już w zasadzie rozstrzygnięta i ostatnią zagadką pozostaje sposób jej zakończenia – albo wobec ciosów spadających na rywala utalentowanego polskiego zawodnika sędzia w końcu zlituje się nad tym pierwszym i oszczędzi mu dalszych cierpień, przerywając pojedynek, albo też niemiłosiernie obijany przeciwnik Hallmanna w końcu odda plecy i zostanie uduszony. Innych możliwości scenariusz do walk Polaka nie przewiduje.

Ostatnie dwa demolujące zwycięstwa, na Cage Warriors Fight Night 5 z Kevinem Donnellym oraz na Botnia Punishment 12 z Jarkko Latomakim, otworzyły Piotrowi drzwi do nowych możliwości. Aktualnie może przebierać w ofertach – rozważany jest jako kandydat do walki o tytuł w czołowej europejskiej organizacji Cage Warriors FC, natomiast zwycięstwo na WFC 17 z Lenoardo Zecchim (5-3) 21 października da mu walkę o tytuł tej słoweńskiej organizacji. Ponadto istnieją spore szanse, że jedna z dwóch walk, które Piotr Hallmann do końca 2012 roku zamierza jeszcze stoczyć (turniej w Niemczech, do którego był przymierzany, ostatecznie został odwołany), obędzie się w Polsce. Już teraz w swoich szeregach chętnie widziałaby go jedna z czołowych amerykańskich organizacji, ale celem Piotra pozostaje UFC. Dwie dodatkowe wygrane w tym roku to niemal pewny mariaż z największą organizacją MMA na świecie.

Cicho i metodycznie

Opera mydlana z Mamedem Kalidovem i właścicielami KSW w rolach głównych w kontekście kontraktu z organizacją Zuffy ciągnie się nieprzerwanie od kilku miesięcy, obnażając poważne braku w sztuce PR-u Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego. Sprzeczne informacje dochodzące z różnych stron, nieustanne przeciąganie terminu ogłoszenia decyzji Czeczena połączone z próbami dyktowania branżowym mediom, co mogą, a czego nie mogą pisać w kwestii domniemanego kontraktu Mameda Khalidova ze Strikeforce/UFC, tworzą iście tragikomiczny obraz negocjacji kontraktowych z Zuffą.

Piotr Hallmann znany jest tak naprawdę w bardzo wąskim gronie polskich fanów mieszanych sztuk walki. Dysproporcja między jego umiejętnościami a poziomem rozpoznawalności, którym cieszy się w kraju, jest ogromna. Nie służy jego popularności z całą pewnością fakt, iż nie ma za sobą żadnej dużej polskiej organizacji, czytaj – KSW, która pomogłaby mu w promocji. Z drugiej jednak strony może to jednak działać także na jego korzyść, bo pozwala mu w pełni skupić się na szlifowaniu swoich już dzisiaj bardzo wysokich umiejętności i demolowaniu kolejnych rywali – jego osoba nie wzbudza bowiem żadnego medialnego zgiełku, który mógłby zaprzątać mu głowę. Piotr Hallmann już w tym momencie znajduje się znacznie bliżej występów w oktagonie UFC, aniżeli znany wśród gospodyń domowych i przeciętnych Kowalskich oraz wypromowany niemal do granic możliwości Mamed Khalidov. Jemu najpewniej bliżej do ubogiego krewnego UFC – powoli dogorywającej organizacji Strikeforce.

Dwa kroki od raju

Tylko dwa zwycięstwa – tylko tyle i aż tyle potrzebuje Piotr Hallmann, by wstąpić w szeregi najlepszej organizacji na świecie. Tylko tyle potrzeba, by wprawić w zdumienie mniej obeznanych polskich fanów MMA, przecierających w przyszłości oczy ze zdumienia, że jakiś Hallmann poszedł tam, gdzie nie trafił – przyjmijmy takie założenie – legendarny Mamed Khalidov. Wszystko jest na dobrej drodze i jeśli tak zostanie, to już na początku 2013 roku polskie media na wyścigi przybliżać będą postać polskiego maestro GnP.

fot. facebook/BotniaPunishment

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

22 Comments

 1. Paweł

  25 września 2012 at 18:08

  Oby :)

 2. Raph

  25 września 2012 at 18:26

  Nie sądziłem, że Piotrek tak blisko UFC jest w tej chwili. Bo jak rozumiem info o zbliżającym się kontrakcie jest potwierdzone.

  Z Zecchim powinien sobie poradzić bez większych problemów.

 3. kaczka41

  25 września 2012 at 18:39

  E tam, potwierdzone. Nic nie jest potwierdzone. Życzę mu jak najlepiej. Walczy efektownie, ale ludzie nie lubią niemedialnych ludzi – tyle

 4. naiver

  25 września 2012 at 18:59

  Raph, tak, zakończenie 2012 zwycięstwami daje mu ogromne szanse na UFC w 2013. Zecchi to trochę kelner, tzn. pokonanie go nie da zbyt wiele Piotrowi, ale w tle majaczy także walka o tytuł WFC, więc być może warto. Zresztą, tak, jak pisałem, ma kilka ciekawych opcji do końca roku i na pewno z części będzie musiał zrezygnować, bo w tym roku powinniśmy go zobaczyć jeszcze tylko/aż dwa razy.

 5. brzytewka

  25 września 2012 at 20:01

  do „kaczki”,
  litości on ma się dobrze bić, co wykonuje w 100%. Jeżeli ktoś chce zobaczyć medialnych to niech BIG BROTHERA włączy;]

 6. PAN EM

  25 września 2012 at 20:07

  naiver, z tymi dwoma walkami dzielącymi go od UFC to tylko Twoje przypuszczenia, czy były już prowadzone jakieś rozmowy?

 7. naiver

  25 września 2012 at 20:41

  PAN EM, z tego, co udało mi się ustalić – kontakt jest nawiązany. Pozytywny, choć wstępny. Zakończenie tego roku dwoma walkami to duże prawdopodobieństwo podpisania kontraktu, choć jestem w stanie sobie wyobrazić, że być może team Piotrka będzie chciał jeszcze jakąś (trzecią) walkę stoczyć, bo wiadomo – im lepszy rekord, tym lepsza pozycja negocjacyjna – biorąc, oczywiście, poprawkę na to, że „negocjacje” to trochę słowo na wyrost w przypadku UFC.

 8. mc_aural

  26 września 2012 at 02:32

  „wypromowany niemal do granic możliwości Mamed Khalidov. Jemu najpewniej bliżej do ubogiego krewnego UFC – powoli dogorywającej organizacji Strikeforce.”
  „Tylko tyle potrzeba, by wprawić w zdumienie mniej obeznanych polskich fanów MMA, przecierających w przyszłości oczy ze zdumienia, że jakiś Hallmann poszedł tam, gdzie nie trafił – przyjmijmy takie założenie – legendarny Mamed Khalidov. ” – Żenujące, z twojego pożal się boże artykułu wynika, że ten cały Khalidov to żaden ekstra fighter tylko jakaś „kupa gnoju” która swoją popularność zawdzięcza promowaniu przez jakieś bliżej nieokreślone siły (KSW) a nie samego siebie wspaniałymi walkami. Wynikać też może, że jeśli PH trafi do UFC to znaczy że jest lepszy od MK ! XD Mam nadzieję, że nie to chciałeś przekazać czytelnikom ale ci „mniej obeznani polscy fani MMA” niby skąd mają o tym wiedzieć ? I skąd mają wiedzieć że podbicie Strikeforce byłoby wielkim wyzwaniem dla każdego polskiego zawodnika. Tak, każdego, nawet samego Piotra Hallmanna !

 9. naiver

  26 września 2012 at 07:57

  Mc-aural, spokojnie, to nie onet, mniej obeznani fani MMA tu nie trafiają, a chyba zgodzisz się, że tylko ci mogliby wysnuć na podstawie tego artykułu wniosek, że „Mamed to kupa gnoju”. Ups, nie żebym twierdził, że ty jesteś tym mniej obeznanym, absolutnie!

 10. PAN EM

  26 września 2012 at 12:46

  naiver, dobrze wiedzieć, rozumiem, że Piotrek chce do UFC i na przeszkodzie raczej nie staną tutaj zbyt małe pieniądze?

 11. Boomster

  26 września 2012 at 16:04

  Def również coś wspominał niedawno o Piotrku w USA. Czekam na jego walkę w UFC i jestem ciekaw czy będzie sobie w stanie tam poradzić.

 12. naiver

  26 września 2012 at 22:33

  PAN EM, uważam, że pieniądze nie powinny być problemem.

 13. Rafal

  21 października 2012 at 21:33

  Tak na goraco po zwyciestwie w walce o pas WFC. Te szanse na kontrakt z ZUFFA sa naprawde tak duze i jak to sie ma do niewatpliwie czasochlonnych zobowiazan w stosunku do Armii ?

 14. naiver

  21 października 2012 at 22:44

  Rafale, tak, szanse na kontrakt z Zuffą są bardzo duże – w grę wchodzi UFC, chociaż Bellator brałby Piotra od razu. W tym roku były jeszcze plany na walkę w Polsce i być może o pas Cage Warriors, ale obie informacje nie są pewne i nie wiem, jak/czy w kontekście dzisiejszego zwycięstwa się to zmieniło. Być może jutro uda mi się dowiedzieć czegoś więcej.

  Co do armii – nie wiem, jak to się ma do jego kariery, wiem tylko, że w razie kontraktu z UFC nie będzie to problemem.

 15. SebSem

  5 grudnia 2012 at 18:53

  …super sprawa , widzialem kiedys walke p.Grzegorza w formule zblizonej do Valetudo i jesli Piotrek mial szczescie trenowac pod okiem Jakubka ,to mamy szanse na swiatowej klasy zawodnika , moze mistrza swiata …byle by go te cwaniaczki od kontraktow nie zmarnowaly …

 16. Szady

  22 lipca 2013 at 16:59

  Gdyby nie ban wiadomo gdzie, to byś chyba naiver rangę „Nostradamusa” dostał :D

 17. Halny

  22 lipca 2013 at 19:32

  Nieźle Naiver przewidziałeś ;)
  Mimo, że drugi Polak zakontraktowany to debiut będzie miał jeszcze przed Omielańczukiem.

 18. Orestos

  23 lipca 2013 at 15:02

  Heh, to kto następny Naiver? Masz jakiś typ:)?

 19. naiver

  23 lipca 2013 at 15:15

  Thx, Pany :)

  Jasne, Orestos, to będzie Marcin Bandel, jeśli we wrześniu znów wygra przed czasem. Będzie miał wtedy rekord 11-2, wszystkie wygrane przed czasem, pasmo 10 kolejnych zwycięstw (wszystkie przez poddanie, jeśli w ten sposób zwycięży we wrześniu), możliwość walki w średniej lub półśredniej, menadżer Tim Leidecker :)

  Na Sajewskiego chyba za wcześnie. Jotko ma jakieś szanse, ale od strony menadżerskiej chyba mocno kuleje, a przynajmniej tak było kiedyś. Może ruszy sprawa z Materlą.

 20. MJK

  23 lipca 2013 at 21:05

  Gratulacje za Art. Po wiadomości o PH w UFC, pierwszą rzeczą o której pomyślałem był ten blog. Propsy.

 21. Pingback: Grip News » Śladami Piotra Hallmanna

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply