UFC

John Kavanagh: „Zrobili z Aldo niekwestionowanego mistrza, co jest idiotyczne”

Trener Conora McGregora John Kavanagh odniósł się do decyzji UFC o odebraniu swojemu podopiecznemu pasa mistrzowskiego kategorii piórkowej.

Conor McGregor nadal nie skomentował decyzji UFC o odebraniu mu pasa mistrzowskiego kategorii piórkowej. Zamiast niego uczynił to jednak jego trener John Kavanagh.

Osobiście byłem bardzo rozczarowany sposobem, w jaki zrobiło to UFC.

– powiedział w Red FM Breakfast Show Kavanagh.

Doszło do tego w wyniku bałaganiarskich okoliczności. Stracili walkę wieczoru (na UFC 206) i potem na chybił trafił zestawili nową walkę wieczoru. Uznali, że muszą położyć na szali tytuł mistrzowski, żeby to się jakoś sprzedało, więc zabrali tymczasowy pas Jose Aldo, a z niego zrobili niekwestionowanego mistrza, co dla mnie wydaje się idiotyczne.

W rezultacie przetasowań Max Holloway i Anthony Pettis powalczą na gali UFC 206 o pas tymczasowy, który zagwarantuje im konfrontację z nowym-starym mistrzem Jose Aldo.

McGregor ostatnio widziany był w kategorii piórkowej w grudniu 2015 roku, gdy na gali UFC 194 znokautował Brazylijczyka w trzynaście sekund.

Minęło ledwie 11 miesięcy od czasu, gdy Conor zdobył ten pas.

– stwierdził Kavanagh.

Było wiele, wiele przykładów zawodników, którzy czekali 15 miesięcy, 18 miesięcy, zanim bronili swojego pasa. Jemu upłynęło 11 miesięcy i odebrali mu go.

To było bardzo krótkowzroczne ze strony UFC.

Powiązane artykuły

Back to top button