UFC

Dana White o pozbawieniu pasa Conora McGregora: „Utworzył się zator”

Szef UFC Dana White wyjaśnia, dlaczego Conor McGregor nie jest już mistrzem kategorii piórkowej.

Conor McGregor nadal nie zabrał głosu w sprawie pozbawienia go pasa mistrzowskiego kategorii piórkowej i przekazania złota Jose Aldo, aby o tymczasowy mogli bić się w walce wieczoru gali UFC 206 Max Holloway i Anthony Pettis.

Do sprawy odniósł się natomiast sternik organizacji Dana White.

Słuchajcie, pozwoliłem Conorowi walczyć wtedy z Diazem, a potem pozwoliłem mu walczyć z nim jeszcze raz.

– zaczął wyjaśniać głównodowodzący amerykańskiego giganta w rozmowie z Yahoo Sports.

Potem była cała ta sprawa z kategorią lekką, na którą mu pozwoliłem. Ale koniec końców, robiąc to, uziemił całą dywizję na rok. Zrobił się zator i goście zaczęli się wściekać.

To był mój sposób na pozbycie się zatoru. Chciałem, żeby Aldo bił się z Holloway’em o pas, ale potrzebował więcej czasu. Popatrzyłem więc na to i mówię, cóż, teraz ma sens zrobienie z Aldo mistrza i pozwolenie, aby Holloway i Pettis bili się o pas tymczasowy – i gdy Jose będzie gotowy, wyjąwszy jakieś szalone kontuzje, zwycięzca może z nim walczyć.

Odebranie pasa swojemu podopiecznemu skomentował wcześniej jego trener John Kavanagh, twierdząc, że było to idiotyczne posunięcie ze strony UFC.

Jednak White sugeruje, że McGregor o wszystkim doskonale wiedział.

(Kavanagh) jest źle poinformowany. Nie wie wszystkiego, co się wydarzyło, tak sądzę. Myślicie, że tak po prostu to zrobiłem? To była decyzja Conora.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button