UFC

Oficjalnie: Jose Aldo niekwestionowanym mistrzem kategorii piórkowej UFC

Przez dwa tygodnie z posiadania historycznych dwóch pasów mistrzowskich cieszył się Conor McGregor – Irlandczyk został pozbawiony tytułu w kategorii piórkowej.

Podczas gali UFC Fight Night 101 w Melbourne UFC oficjalnie potwierdziło ustami Jona Anika i Dana Hardy’ego informację, o której pisaliśmy wcześniejConor McGregor został pozbawiony pasa mistrzowskiego kategorii piórkowej, a niekwestionowanym mistrzem został Jose Aldo. Z kolei Max Holloway i Anthony Pettis powalczą 10 grudnia w walce wieczoru gali UFC 206 o tymczasowy pas mistrzowski, który będzie przepustką do walki z Brazylijczykiem.

Irlandczyk póki co nie skomentował decyzji pracodawcy, choć wedle doniesień FOXSports.com organizacja informowała go o takich zamiarach w związku z wypadnięciem Daniela Cormiera ze starcia z Anthonym Johnsonem i koniecznością wprowadzenia zmian na karcie – z położeniem na szali tymczasowego pasa w walce Holloway’a z Pettisem na czele.

Głównodowodzący UFC Dana White od wielu miesięcy zapowiadał, że jeśli McGregor zdobędzie drugi pas – co uczynił na nowojorskiej gali UFC 205, ubijając Eddiego Alvareza – będzie musiał oddać jeden z nich. Nie zmienił zdania nawet wówczas, gdy Irlandczyk zarzekał się, że potrzeba będzie armii, aby którykolwiek mu odebrać. Okazało się, że kontuzja Cormiera wystarczyła.

Powiązane artykuły

Back to top button