Bellator

Gegard Mousasi vs. Alexander Shlemenko na Bellator 185

Alexander Shlemenko będzie pierwszym rywalem Gegarda Mousasiego pod banderą Bellatora – obaj pójdą w tany podczas październikowej gali Bellator 185.

W swoim debiucie pod banderą Bellatora Gegard Mousasi (42-6-2) skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem kategorii średniej Alexandrem Shlemenko (56-9), a do pojedynku – w ramach walki wieczoru – dojdzie 20 października podczas gali Bellator 185 w Mohegan. O zestawieniu oficjalnie poinformowała organizacja.

Ormianin znajduje się na fali pięciu kolejnych wiktorii, jakie odniósł jeszcze pod banderą UFC, w tym czterech przed czasem. Ostatnio był widziany w akcji podczas kwietniowej gali UFC 210, podczas której przez techniczny nokaut pokonał Chrisa Weidmana. Nie ukrywa, że jego pierwszym celem w Bellatorze jest pas mistrzowski kategorii średniej, po zdobyciu którego zamierza powalczyć o takowy także i w półciężkiej. I najprawdopodobniej właśnie starcie ze Shlemenką będzie eliminatorem do titleshota w 185 funtach.

Sztorm pozostaje niepokonany od 2014 roku, gdy stracił złoto dywizji średniej na rzecz Brandona Halsey’a. Później występy w organizacji Scotta Cokera przeplatał z występami w M-1 Global oraz jedną walką w Fight Nights. W tym czasie pokonał między innymi Vyacheslava Vasilevsky’ego (dwukrotnie), Kendalla Grove oraz Brandona Halsey’a, któremu w czerwcu na M-1 Challenge 79 zrewanżował się za wspomnianą porażkę, ubijając go w ledwie 25 sekund.

Rosjanin to przede wszystkim efektownie walczący stójkowicz i właśnie w tej płaszczyźnie będzie najgroźniejszy. Rzecz jednak w tym, że wyrachowany styl również kapitalnie prezentującego się na nogach Mousasiego wraz z jego przewagą warunków fizycznych stanowić mogą nie lada problem dla Sztorma. Dodatkowo, Ormianin to znacznie bardziej wszechstronny zawodnik, który w walce na chwyty – jeśli do niej dojdzie – powinien dysponować wyraźną przewagą.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Gegard Mousasi – 1.30
Alexander Shlemenko – 3.00

*****

W co-main evencie Bellatora 185 w bój pójdą dwaj półciężcy – Muhammed Lawal (21-6) i Liam McGeary (12-2).

*****

Floyd Mayweather Jr. oskarżony o homofobię po konferencji w Londynie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button