Conor McGregor vs. Floyd Mayweather Jr.

Floyd Mayweather Jr. oskarżony o homofobię po konferencji w Londynie

Floyd Mayweather Junior podtrzymał ustaloną przez Conora McGregora narrację ich słownej szermierki, podnosząc ciśnienie u politpoprawnych elit dziennikarskich.

Dwa dni temu postępowe media rzuciły się na Conora McGregora, zarzucając mu odchylenia rasistowskie – na które zresztą na swój oryginalny sposób odpowiedział – dzisiaj natomiast gniew demoliberalnych sił postępu spadł na Floyda Mayweathera Juniora.
Otóż, podczas w większości pożałowania godnej konferencji prasowej w Londynie, która wieńczyła jego 4-etapową słowną szermierkę z Irlandczykiem, Amerykanin w pewnym momencie swojej płomiennej recytatorskiej przemowy rzucił w kierunku adwersarza:

Tak, teraz będziemy rozmawiać o tej cipie. Ty śmieciu, ty pedale, ty dziwko.

(„Yeah, we gonna talk about this pussy. You punk, you faggot, you hoe.”)

Chodzi rzecz jasna o użycie słowo „faggot” (pedał), które w Stanach Zjednoczonych – i nie tylko – ostro rywalizuje z określeniem „nigger” (czarnuch) o miano jednego z najbardziej obraźliwych – jeśli nie najbardziej obraźliwego.

Elity postępu nie zostawiły suchej nitki na amerykańskim bokserze, a nagłówki artykułów między innymi na stronach BBC, MMAFighting, MMAJunkie, Independent, Mirror, NYPost czy Yahoo wskazują jasno, z kim mamy tutaj do czynienia – z homofobem.

Co ciekawe, w przeszłości słowa „f****t” – bo tak należy je pisać w zgodzie z politpoprawną rzeczywistością – używali między innymi Dana White

Czy Michael Bisping:

Także i Nate’a Diaza swego czasu spotkała reprymenda za określenie takim mianem Bryana Caraway’a. Natomiast White i Bisping przepraszali później za te właśnie słowa.

Wracając natomiast do zaplanowanej na 26 sierpnia walki Conora z Floydem… Rasista vs. homofob?

*****

Conor McGregor: „Jestem czarny od pępka w dół”, Floyd odpowiada

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button