Conor McGregor vs. Floyd Mayweather Jr.

Conor McGregor: „Jestem czarny od pępka w dół”, Floyd odpowiada

Conor McGregor ponownie wzbudził masę kontrowersji w postępowym świecie, kpiąc sobie z oskarżeń o rasizm.

W odpowiedzi na oskarżenia o rasizm, które pojawiły się po dwóch pierwszych konferencjach prasowych, Conor McGregor – zdając sobie najpewniej sprawę, jak bardzo najmniejsza choćby kontrowersja w tym temacie podkręca atmosferę, oglądalność i zaangażowanie mediów oraz fanów – podczas konferencji w Brooklynie poszedł o krok dalej.

Pozwólcie, że odniosę się do kwestii rasizmu.

– powiedział na scenie Irlandczyk, przyodziany w, jak powiedział, płaszcz z niedźwiedzi polarnych.

Wiele mediów wydaje się mówić, że jestem przeciwko czarnym ludziom. To totalnie popierdolone. Czy nie wiedzą, że jestem w połowie czarny? Jestem w połowie czarny od pępka w dół!

Na koniec natomiast rzucił:

Oto mały prezent dla moich pięknych czarnych fanek!

– i zaczął tańczyć, wywijając tyłkiem na lewo i prawo.
Podczas konferencji prasowej z dziennikarzami – już po zakończeniu ceremoniałów dla ludu – podszedł jednak do tematu poważniej, wyjaśniając, że nie czuje się najlepiej z oskarżeniami o rasizm.

Jestem bardzo multikulturowy. Jestem bardzo multikulturowym człowiekiem i nie żywię złych uczuć względem nikogo – nawet nie dostrzegam koloru.

– powiedział Irlandczyk.

Chciałem po prostu coś powiedzieć i trochę się zabawić. Chciałem się zabawić tymi oskarżeniami i rozegrać to po swojemu – bo to głupie i idiotyczne. I o to mi chodziło.

Nieco inaczej podszedł do tematu Floyd Maweather Junior, który podczas oficjalnej części nie odniósł się co prawda do „pokazów” rywala, ale zrobił to podczas późniejszego spotkania z dziennikarzami.

Znieważanie mojej córki, znieważanie matki mojej córki, znieważania czarnych kobiet, nazywanie czarnych ludzi małpami – to absolutnie obraźliwe.

– powiedział słynny bokser.

Mam różnorodny team. Różnorodną obsługę. Gdy byłem młody mogłem powiedzieć rzeczy, których nie powinienem był powiedzieć – ale byłem młody i dlatego je powiedziałem. Ale z biegiem czasu uczysz się i wiesz, że w pewnym wieku już takich rzeczy nie opowiadasz, bo jesteś już dorosły.

Dzisiaj wyszedł i znów to zrobił… Gdy będzie starszy, pewnie spojrzy na to i prawdopodobnie pomyśli, że nie powinien był tego mówić.

*****

5 najważniejszych wniosków z konferencji Conora z Floydem w Toronto

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button