Rizin Fighting Federation

Cro Cop poznał nazwisko rywala na noworoczną galę RIZIN FF

Podczas noworocznej gali RIZIN FF Mirko Filipovic skrzyżuje rękawice z zaprawionym w bojach japońskim weteranem Tsuyoshim Kosaką.

Ledwie gruchnęła nowina o czwartym powrocie z emerytury legendarnego Mirko Cro Copa Filipovica (35-11-2), który ponownie zawita do ringu RIZIN FF, a już wiemy, kiedy dokładnie tam się pojawi i z kim pójdzie na pięści.

Jak bowiem oficjalnie ogłosiła japońska organizacja, 43-letni Chorwat stanie podczas sylwestrowej gali RIZIN FF w Saitamie do walki z 47-letnim Tsuyoshi Kosaką (27-19-2).

Japończyk, który zawodową karierę rozpoczął w 1995 roku, bijąc się między innymi dla UFC i PRIDE – gdzie kontrowersyjnie pokonał nawet Fedora Emelianenko, padając jednak w rewanżu – zawiesił co prawda rękawice na kołku w 2006 roku, ale niespełna dekadę później został ściągnięty z powrotem między liny wraz z pojawieniem się na rynku RIZIN FF. I powrót ten wypadł całkiem nieźle, bo Kosaka ubił Jamesa Thompsona. Ostatnio jednak przegrał na punkty z Baruto Kaito.

Historyczne boje #2 – Fedor vs Cro Cop

Cro Cop z kolei znajduje się na fali siedmiu kolejnych zwycięstw, a ostatniej porażki doznał w 2013 roku w starciu z Alexey’em Oleinikiem. Na koniec zeszłego roku wygrał Grand PRIX wagi ciężkiej RIZIN, w finale nokautując Amira Aliakbariego.

Wedle zapowiedzi starcie z Kosaką ma być pierwszym z kilku, jakie Chorwat ma stoczyć pod banderą RIZIN w 2018 roku.

*****

„Wolę się bić niż gadać” – czyli sześć wniosków z UFC FN 120

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button