Rizin Fighting Federation

Mirko Cro Cop Filipovic wraca do akcji na RIZIN FF

Mirko Cro Cop Filipovic nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w MMA – utytułowany Chorwat powróci do akcji podczas noworocznej gali RIZIN FF.

Legendarny Mirko Cro Cop Filipovic pomimo 43 lat na karku ani myśli zawieszać rękawic na kołku – wbrew wcześniejszym, nie pierwszym już w w karierze, zapowiedziom. Powrót Chorwata zapowiedział szefujący japońskiej organizacji RIZIN FF Nobuyuki Sakakibara

https://www.instagram.com/p/BbUiYGOBIRn/

Zwycięzca RIZIN GP 2016 Mirko Cro Cop pwróci do RIZIN po roku przerwy. Zdecydował się stoczyć jeszcze kilka walk przed swoimi ukochanymi japońskimi fanami, zanim przejdzie na emeryturę. Chciałbym kontynuować walki z liczącymi się rywalami, zanim zawiesi rękawice na kołku. Miejcie na oku ostatni rozdział kariery Mirko.

Po rozwiązaniu kontraktu z UFC w 2015 roku Cro Cop zasilił szeregi RIZIN, powracając na japońską ziemię z nie lada przytupem. Utorowawszy sobie drogę do finału Grand Prix 2016 zwycięstwami z Hyun Man Myungiem, Muhammedem Lawalem i Baruto Kaito, podczas sylwestrowej gali RIZIN ubił Amira Aliakbariego, zwyciężając cały turniej.

Po raz trzeci w sportowej karierze zapowiedział wówczas jej zakończenie, narzekając na stan zdrowia. Przyznał jednak, że nie wyklucza jeszcze pożegnalnej walki w Japonii, jeśli badania wykażą, że nadal jest w stanie przejść przez ciężkie obozy przygotowawcze.

*****

Conor McGregor o możliwej walce z Tonym Fergusonem: „Trudno, żeby mnie to ekscytowało”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button