KSWPolskie MMA

„Co innego mówi, gdy jesteśmy sami, a co innego powiedział w trailerze” – Łukasz Jurkowski w serii pytań i odpowiedzi

W drodze do sobotniej gali KSW 61 Łukasz Jurkowski odpowiedział na serię pytań ze strony fanów.

Wielkimi krokami zbliża się gala KSW 61 w Gdańsku, którą uświetni starcie pomiędzy zaprawionymi w bojach Łukaszem Jurkowskim i Mariuszem Pudzianowskim. Nic zatem dziwnego, że w serii pytań i odpowiedzi, jaką z Jurasem przeprowadził Tomasz Sarara, większość zagadnień była mnie lub bardziej związana z galą KSW 61.

Oto najciekawsze pytania ze strony fanów do Łukasza Jurkowskiego oraz jego odpowiedzi.

– Czy Juras jesteś w pełni zdrowia, czy zataisz to i owo, jak to miało miejsce w przeszłości?

– Jestem w pełni zdrowia, bo jestem poblokowany. Przyjąłem parę zastrzyków, które powodują, że mniej mnie boli, więc jest lepiej nawet niż poprzednio. Sterydiany pod nadzorem MD Clinic. Mam z kręgosłupem największe problemy, więc po prostu bez blokady w kręgosłup w zasadzie nie jestem w stanie funkcjonować. Taka robota. Cztery przepukliny.
– Czy masz wymarzonego ostatniego przeciwnika?

– Nie mam. Myślę, że na tę chwilę wymarzonym jest dla mnie Mariusz Pudzianowski, a co będzie dalej, tego nikt nie wie.
– Jak tam waga?

– Za duża! Za duża, ale nie zbijam. Powiem szczerze i uczciwie, co mnie zainspirowało, bo myślałem, że zjadę tak poniżej 110 kilogramów, a ustalmy, że zaczynałem z bardzo wysokiego pułapu. W życiu tak gruby nie byłem. Dalej jestem. Ale zobaczyłem walkę (Phila) De Friesa z (Tomaszem) Narkunem i stwierdziłem, że duża różnica kilogramów, to jednak nie. Jak Mariusz ma mnie wywracać, to przynajmniej niech się spoci.

– Ile planujesz ważyć w dniu walki?

– Sam bym chciał to wiedzieć, ale będzie powyżej 110 na pewno.

– Co sądzisz o tym, co powiedział Szymon Kołecki w trailerze?

– Uważam, że było to zupełnie niepotrzebne i też nie rozumiem, dlaczego Szymon w ogóle się zgodził na udział w tym trailerze, bo tak jak napisałem, w tym pociągu do walki wieczoru KSW 61 są dwa miejsca. My z Mariuszem jesteśmy wystarczająco duzi, żeby je wypełnić, a Szymon jeszcze próbuje na doczepkę się włożyć.

– Rozumiem, że w zamyśle chodzi o promocję tego pojedynku, ale co innego Szymon mówi, gdy jesteśmy sami, a co innego powiedział w trailerze. Zupełnie nie rozumiem. Poza tym jak patrzę, jak ludzie na to zareagowali, to niestety to był taki strzał we własne kolano. Show must go on, ale nie za wszelką cenę.– Jak oceniłbyś swój poziom w parterze? Skala 1-10.

– Wydaje mi się, że „sześć”. Tak uczciwie to „sześć” z aspiracją na „siódemeczkę”. Jestem purpurą w jiu-jitsu. To, że nie walczę w parterze, nie znaczy, że się nie ruszam. Naprawdę. Jak na moje kilogramy to… Może będziecie mieli okazję zobaczyć, że to nie jest przypadek.
– Walka z Sokoudjou, ustawka jakich mało.

– To jest największa bzdura świata. Nie wiem. Chyba że ktoś się umówił za moimi plecami, o czym nie wiem. Ludzie wszyscy mówią, że w trzeciej rundzie Sokoudjou się poddał, ale nikt nie zada sobie trudu, żeby obejrzeć sobie walk Sokoudjou, który nigdy nie miał tlenu na trzecią rundę. Każdy jego pojedynek kończy się w pierwszej rundzie. Od połowy drugiej nigdy nie miał tlenu. Mieliśmy to też w założeniach, że im dłużej będzie przetrzymam, tym bardziej będzie rosła moja szansa. I faktycznie w trzeciej nie miał siły stać – i sobie go wypunktowałem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Cały materiał poniżej.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button