UFCWiadomości MMA

Clay Guida vs. Thiago Tavares na UFC Fight Night 77

Weteran Clay Guida podejmie Thiago Tavaresa na gali UFC Fight Night 77.

Zaprawiony w bojach Clay Guida (32-15) skrzyżuje rękawice z Thiago Tavaresem (19-6-1) na gali UFC Fight Night 77, która odbędzie się 7 listopada w Sao Paulo. Pojedynek odbędzie się w kategorii piórkowej.

The Carpenter od 2012 roku nie potrafi złapać rytmu, przeplatając zwycięstwa z porażkami. Przegrywał z Gray’em Maynardem, Chadem Mendesem i Dennisem Bermudezem, pokonując w międzyczasie Hatsu Hiokiego, Tatsuyę Kawajiriego oraz ostatnio, na kwietniowej gali UFC Fight Night 63, Robbiego Peraltę.

Passa dwóch szybkich zwycięstw Thiago Tavaresa – z Justinem Salasem jeszcze w kategorii lekkiej i z Robbie Peraltą już w kategorii piórkowej – została ostatnio przerwana przez parterowego maga w osobie Briana Ortegi, który na czerwcowej gali UFC Fight Night 68 skończył Brazylijczyka uderzeniami w końcówce pojedynku.

Brian Ortega po przegranych dwóch pierwszych rundach skończył Thiago Tavaresa w trzeciej.

Dla notowanego na 11. miejscu w rankingu dywizji piórkowej Guidy zwycięstwo oznaczać będzie utrzymanie się w czołówce, ewentualnie awans do czołowej dziesiątki. Tavares pokonując Amerykanina, może utorować sobie drogę do czołowej piętnastki i rywalizacji z jeszcze mocniejszymi nazwiskami.

Trenujący od marca w Team Alpha Male doświadczony Amerykanin przegrywa ostatnio tylko z czołowymi zawodnikami, w pokonanym polu zostawiając całą resztę. Jego zapasy, aktywność oraz doskonała kondycja stanowić powinny bardzo trudną do pokonania barierę dla preferującego walkę z góry Tavaresa.

Poniżej aktualna rozpiska gali UFC Fight Night 77:

Vitor Belfort vs. Dan Henderson
Glover Teixeira vs. Patrick Cummins 
Fabio Maldonado vs. Tom Lawlor
Johhny Case vs. Yan Cabral
Gilbert Burns vs. Rashid Magomedov
Gleison Tibau vs. Abel Trujillo
Viscardi Andrade vs. Gasan Umalatov 
Matheus Nicolau Pereira vs. Bruno Rodrigues 
Alex Oliveira vs. Piotr Hallmann
Thomas Almeida vs. Anthony Birchak
Pedro Munhoz vs. Jimmie Rivera

Clay Guida vs. Thiago Tavares

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button