UFCWiadomości MMA

Teixeira vs Cummins i cztery inne walki dodane do UFC FN 77

Glover Teixeira i Patrick Cummins spotkają się na gali UFC Fight Night 77.

Gala UFC Fight Night 77, która odbędzie się 7 listopada w Sao Paulo, wzbogaciła się o pięć nowych pojedynki. W najważniejszym z nich w kategorii półciężkiej Glover Teixeira (23-4) skrzyżuje rękawice z Patrickiem Cumminsem (8-2).

Pięć kolejnych zwycięstw zaprowadziło Teixeirę do walki z Jonem Jonesem na gali UFC 172. Brazylijczyk wytrwał z mistrzem pięć rund, ale nie znalazł odpowiedzi na świetną pracę w klinczu Bonesa. W kolejnym pojedynku, który stoczył na gali UFC 179, został zapaśniczo zdominowany przez Phila Davisa i dopiero ostatnio, na gali UFC Fight Night 73 zanotował pierwsze zwycięstwo od prawie dwóch lat, po dobrym występie poddając Ovince’a St. Preuxa.

Znajdujący się w tarapatach Glover Teixeira kontrującą kombinacją ubija Ryana Badera.

Jego przeciwnik, Patrick Cummins, rozpoczął przygodę z UFC od porażki z Danielem Cormierem w walce, którą wziął w zastępstwie na kilka dni przed galą. Później jednak zdominował zapaśniczo Rogera Narvaeza, Kyle’a Kingsbury’ego oraz Antonio Carlosa Juniora, tego pierwszego nawet kończąc uderzeniami. W kolejnym pojedynku doświadczył jednak zimnego prysznicu, na gali UFC on FOX 15 padając pod ciosami Ovince’a St. Preuxa. Po tej porażce udanie powrócił do oktagonu na gali UFC 190, zapaśniczo terroryzując i kończąc ciosami Rafaela Cavalcante.

Zwycięzca pojedynku najprawdopodobniej utoruje sobie drogę do eliminatora do walki o pas mistrzowski.

Amerykanin jak dotychczas jeszcze nie przegrał, walcząc w Brazylii. Jednak postawa obu w starciach przeciwko Ovince’owi St. Preuxowi każe upatrywać faworyta tego starcia w Teixeirze, zwłaszcza jeśli dać wiarę temu, że w rywalizacji z Philem Davisem zmagał się z wieloma problemami natury fizycznej. Jeśli były pretendent

Do karty walk UFC Fight Night 77 dodano jeszcze cztery inne pojedynki.

Znajdujący się na fali dwóch zwycięstw i mający za sobą udany debiut w kategorii półciężkiej – znokautował Giana VillanteTom Lawlor (10-5) stanie w szranki z brazylijskim bitnikiem Fabio Maldonado (22-8), który powraca po porażce z Quintonem Jacksonem.

W swoim powrocie do oktagonu po długiej przerwie spowodowanej kontuzjami kolana Tom Lawlor ustrzelił Giana Villante.

W kategorii lekkiej znajdujący się na fali trzech zwycięstw w UFC Johnny Case (21-4) zmierzy się z mocnym brazylijskim grapplerem Yanem Cabralem, który wygrał dwie ze swoich trzech dotychczasowych walk w organizacji, ostatnio poddając Naoyuki Kotaniego.

W dywizji muszej zadebiutują dwaj zawodnicy ostatniego sezonu brazylijskiego TUFa – specjalista od obrotówek wszelakich Bruno Korea Rodrigues (4-0) stanie naprzeciwko reprezentanta Nova Uniao, bardzo utalentowanego czarnego pasem BJJ Matheusa Nicolau Pereiry (10-1-1).

Wreszcie w kategorii półśredniej brazylijski specjalista od walki na chwyty Viscardi Andrade (17-6) powróci po ponad półtorarocznej przerwie i porażce z Nicolasem Musoke, by skrzyżować rękawice z Rosjaninem Gasanem Umalatovem (15-4-1), który w swojej ostatniej walce po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej przegrał z Cathalem Pendredem.

Aktualna karta walk UFC Fight Night 77:

Vitor Belfort vs. Dan Henderson III
Gleison Tibau vs. Abel Trujillo
Rashid Magomedov vs. Gilbert Burns
Glover Teixeira vs. Patrick Cummins
Fabio Maldonado vs. Tom Lawlor
Johnny Case vs. Yan Cabral
Bruno Rodrigues vs. Matheus Nicolau Pereira
Viscardi Andrade vs. Gasan Umalatov

*****

Wszystkie wiadomości na temat gali UFC Fight Night 77 znajdziecie w tym miejscu.

Powiązane artykuły

Back to top button