UFCWiadomości MMA

Trujillo z Tibau na UFC FN 77

Gleison Tibau oraz Abel Trujillo zmierzą się na UFC Fight Night 77.

Gleison Tibau (31-11) powróci do oktagonu już 7 listopada. Zmierzy się na gali z cyklu Fight Night opatrzonej numerem 77 z Abelem Trujillo (12-6, 1NC). Co ciekawe, obaj zawodnicy wracają po porażce z rąk tego samego zawodnika w postaci Tony’ego Fergusona. Amerykanin na skończenie Trujillo potrzebował dwóch rund, natomiast do poddania Brazylijczyka zaledwie jednej. Nie powinno jednak zmylić nas to przy ocenianiu szans zawodników.

Tibau to prawdziwy weteran MMA oraz organizacji UFC, w której dał się poznać jako najbardziej reprezentatywny przypadek grindera. Gleison rzadko szuka skończeń, natomiast często zamęcza rywali klinczem i obaleniami, by w ten sposób zdobywać kolejne decyzje. Wspomnieć jednak należy, że Brazylijczyk w ostatnich walkach pokazał progres dokonany w płaszczyźnie stójkowej. Przed tegoroczną porażką wygrał trzy walki z rzędu, po piętnastominutowych bojach zostawiając za sobą pokonanych Pata Healy’ego, Piotra Hallmanna oraz Normana Parke’a.

Abel Trujillo to często dręczony przez kontuzje brawler – z ostatniej walki z Johnem Makdessim na UFC 186 musiał wycofać się nie po raz pierwszy w karierze z powodu urazu. Amerykanin dysponuje ciężkimi rękoma, sporą dynamiką w pierwszych fazach walki oraz nieco niedocenianymi ciosami kolanami, zwłaszcza w parterze. Przed przegraną walką – w której mocno trafiał, dopóki miał kondycję – wygrał starcia z Rogerem Bowlingiem oraz Jamiem Varnerem.

Zwycięstwo to pozwoli zachować Gleisonowi status strażnika pierwszej piętnastki rankingów UFC, a Ablowi z kolei umożliwi włączenie się do rywalizacji z szeroko pojętą czołówką dywizji.

Nie można odmawiać szans mogącemu znokautować niemalże każdego w dywizji Amerykanina, który w stójce powinien początkowo mieć sporą przewagę. Z drugiej jednak strony jego styl sprawia, że po pierwszych minutach będzie podatny na tradycyjne taktyki Tibau – dociskanie do siatki, obalenia – który sam co prawda nie błyszczy kondycją, ale zapaśniczo prezentuje się zdecydowanie lepiej.

Aktualna rozpiska Fight Night 77:

Dan Henderson vs. Vitor Belfort
Abel Trujillo vs. Gleison Tibau

Powiązane artykuły

Back to top button