Polskie MMAUFCWiadomości MMA

Hallmann vs. Oliveira planowane na UFC FN 77

Płetwal powraca do oktagonu! Polak zmierzy się z Alexem Oliveirą na gali UFC Fight Night 77 w Sao Paulo.

Piotr Hallmann (15-4), jeden z najlepszych polskich zawodników wagi lekkiej, oraz Brazylijczyk Alex Oliveira (12-2-1, 1NC) wstępnie zgodzili się na pojedynek. Obaj zawodnicy mają skrzyżować rękawice na gali UFC Fight Night 77, która odbędzie się 7 listopada w Sao Paulo. Będzie to już trzecia walka Płetwala w Brazylii przeciwko lokalnego zawodnikowi.

Polak rozpoczął przygodę w UFC od bardzo cennego zwycięstwa nad robiącym dziś furorę Francisco Trinaldo, by następnie jednak ulec innemu czołowemu obecnie zawodnikowi – Alowi Iaquincie. Udanie powrócił w starciu z Yvesem Edwardsem, kończąc emerytowanego już rywala duszeniem w trzeciej rundzie. O dwóch ostatnich pojedynkach Hallmann najchętniej jednak chciałby zapomnieć – najpierw przegrał po niejednogłośnej decyzji, i wyrównanej walce, z brazylijskim weteranem, Gleisonem Tibau, by ostatnio, po powrocie z przymusowego urlopu spowodowanego wpadką dopingową, dość pechowo (przerwanie lekarza) przegrać na UFC Fight Night 69 w Berline z Magomedem Mustafaevem.

Piotr Hallmann częstuje mocnym łokciem z góry Magomeda Mustafaeva.

Alex Oliveira dołączył do UFC w marcu tego roku, biorąc walkę w zastępstwie z Gilbertem Burnsem. Ostatecznie przegrał, ale do czasu poddania prezentował się bardzo dobrze, prowadząc na punkty. W kolejnym występie zanotował pierwsze zwycięstwo w oktagonie, dusząc w pierwszej rundzie KJ-a Noonsa. Ostatnio natomiast, na gali UFC Fight Night 70 wypunktował debiutanta Joego Merritta.

Piotr Hallmann przegrał dwa ostatnie starcia i trzy z ostatnich czterech – będzie walczył o utrzymanie się w UFC. Dla Kowboja zwycięstwo stanowić będzie kolejny krok na drodze do rywalizacji z bardziej rozpoznawalnymi rywalami.

Oliveira to wszechstronny zawodnik, który w rywalizacji z utalentowanym, ale nie grzeszącym umiejętnościami kickbokserskimi Burnsem, zaprezentował się bardzo dobrze na nogach. Jednak w rywalizacji z Noonsem wyglądał w tej płaszczyźnie o wiele gorzej, będąc zmuszonym do szukania zwycięstwa w walce na chwyty. Wreszcie ostatnio nie chciał w ogóle wymieniać ciosów z Merrittem, nieustannie klinczując i pracując – chwilami nieźle, chwilami nieporadnie – w parterze. Silny, nieustępliwy, dobry kondycyjnie i nieustannie wywierający presję Polak absolutnie nie będzie stał na straconej pozycji w starciu z Brazylijczykiem.

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 77:

Vitor Belfort vs. Dan Henderson III
Gleison Tibau vs. Abel Trujillo
Rashid Magomedov vs. Gilbert Burns
Glover Teixeira vs. Patrick Cummins
Fabio Maldonado vs. Tom Lawlor
Johnny Case vs. Yan Cabral
Bruno Rodrigues vs. Matheus Nicolau Pereira
Viscardi Andrade vs. Gasan Umalatov
Piotr Hallmann vs. Alex Oliveira

*****

Wszystkie wiadomości na temat gali UFC Fight Night 77 znajdziecie w tym miejscu.

Powiązane artykuły

Back to top button