UFC

Cezar Ferreira zastępuje Scotta Askhama i dwie nowe walki na TUF 23 Finale

Cezar Ferreira za Scotta Askhama, walki Doo Ho Choia z Thiago Tavaresem i Andrewa Holbrooka z Joaquimem Silvą dodane do TUF 23 Finale.

Finałowa gala 23. sezonu The Ultimate Fighter z Joanną Jędrzejczyk i Claudią Gadelhą w rolach głównych doczekała się dwóch nowych zestawień oraz jednego zastępstwa.

Brazylijczyk Cezar Ferreira (9-5), który przerwał ostatnio serię dwóch porażek, wypunktowując Oluwale Bamgbose, zastąpi kontuzjowanego Scotta Askhama w starciu z Anthonym Smithem (25-11).

Mutant najprawdopodobniej poszuka parteru, bo w tej płaszczyźnie jego przewaga powinna być największa. W stójce z uwagi na kruchą szczękę w każdej sekundzie będzie o jedno celne uderzenie od wylądowania na deskach.

Do interesującego zestawienia dojdzie w limicie kategorii piórkowej. Obiecujący Doo Ho Choi (13-1) z Korei Południowej, który ma za sobą dwa błyskawiczne, efektowne zwycięstwa w oktagonie, podejmie doświadczonego Brazylijczyka Thiago Tavaresa (20-6-1), który wraca po błyskawicznym zwycięstwie nad Clay’em Guidą.

Starcie zapowiada się jako typowy pojedynek uderzcza w osobie Choia z grapplerem w osobie Tavaresa. Jeśli Brazylijczyk zdoła przewrócić Koreańczyka, szala zwycięstwa przechyli się na jego stronę, ale na nogach będzie musiał mieć się na baczności z uwagi na ciężkie ręce rywala.

Wreszcie w kategorii lekkiej naprzeciwko siebie staną niepokonani Amerykanin Andrew Holbrook (11-0) oraz Brazylijczyk Joaquim Silva (8-0). Pierwszy stoczył dotychczas tylko jedną walkę w oktagonie, po kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej pokonując Ramsey’a Nijema, ten drugi natomiast pokonał Nazareno Malegarie.

Plan na walkę Amerykanina będzie prosty jak konstrukcja cepa – sklinczować, zamęczyć, obalić, zamęczyć/poddać. Brazylijczyk to jednak sprawny, bardzo mocno kopiący stójkowicz, który dysponuje solidnymi defensywnymi zapasami, więc zadanie stojące przed Holbrookiem do łatwych należeć nie będzie.

Aktualna rozpiska TUF 23 Finale:

115 lbs: Joanna Jędrzejczyk (11-0) vs. Claudia Gadelha (13-1)
205 lbs: TBD vs. TBD – finał turnieju kategorii półciężkiej
115 lbs: TBD vs. TBD – finał turnieju kategorii muszej kobiet
155 lbs: Jake Matthews (10-1) vs. Stevie Ray (19-5)
145 lbs: Doo Ho Choi (13-1) vs. Thiago Tavares (20-6-1)
155 lbs: James Krause (23-7) vs. Ross Pearson (19-10)
185 lbs: Cezar Ferreira (9-5) vs. Anthony Smith (25-11)
155 lbs: Andrew Holbrook (11-0) vs. Joaquim Silva (8-0)
170 lbs: Jingliang Li (10-4) vs. Anton Zafir (7-2)

Powiązane artykuły

Back to top button