UFC

Jake Matthews vs. Stevie Ray na TUF 23 Finale

Utalentowani Jake Matthews i Stevie Ray skrzyżują rękawice na lipcowej gali TUF 23 Finale

Starcie w kategorii lekkiej pomiędzy świetnie radzącymi sobie w UFC Australijczykiem Jakiem Matthewsem (10-1) i Szkotem Steviem Ray’em (19-5) zostało dodane do karty walk finałowej gali TUF 23, która odbędzie się 8 lipca w Las Vegas.

Utalentowany 21-latek z Australii wygrał cztery z dotychczasowych pięciu pojedynków pod banderą amerykańskiego giganta. Jedyną porażkę zafundował mu James Vick, ale od tamtego czasu Celtycki Dzieciak odniósł dwa zwycięstwa, w pokonanym polu zostawiając Akbarha Arreolę, który nie wyszedł do trzeciej rundy z powodu obrażeń, oraz ostatnio, na marcowej gali UFC Fight Night 85, Johnny’ego Case’a, którego udusił w końcówce walki.

Były mistrz kategorii lekkiej Cage Warriors, Stevie Ray wygrał wszystkie trzy walki, jakie stoczył w oktagonie UFC. W swoim debiucie odprawił uderzeniami Marcina Bandela, by potem taki sam los zafundować Leonardo Mafrze. Ostatni raz walczył w październiku ubiegłego roku, na gali UFC Fight Night 76 wypunktowując Mickaela Lebouta.

Zwycięzca stanie na przedpolu Top 15 kategorii lekkiej.

Obaj zawodnicy są niebywale twardzi i bardzo wszechstronni. Matthews poprawił ostatnio stójkę, choć odwrotne ustawienie Ray’a oraz jego dobra praca na nogach mogą mu sprawić sporo problemów. Wydaje się, że docelową płaszczyzną młodziana będzie parter, gdzie z góry będzie mógł rozpuścić ręce w morderczym ground and pound, z którego słynie.

Aktualna rozpiska TUF 23 Finale:

115 lbs: Joanna Jędrzejczyk (11-0) vs. Claudia Gadelha (13-1)
205 lbs: TBD vs. TBD – finał turnieju kategorii półciężkiej
115 lbs: TBD vs. TBD – finał turnieju kategorii muszej kobiet
155 lbs: Jake Matthews (10-1) vs. Stevie Ray (19-5)
155 lbs: James Krause (23-7) vs. Ross Pearson (19-10)
185 lbs: Scott Askham (14-2) vs. Anthony Smith (25-11)
170 lbs: Jingliang Li (10-4) vs. Anton Zafir (7-2)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button