UFC

Ross Pearson vs. James Krause i dwie inne walki dodane do TUF 23 Finale

Trzy nowe walki zostały dodane do rozpiski finałowej gali 23. sezonu The Ultimate Fighter.

Zaplanowana na 8 lipca w Las Vegas finałowa gala 23. sezonu The Ultimate Fightera, na której Joanna Jędrzejczyk bronić będzie po raz trzeci pasa mistrzowskiego kategorii koguciej, stając naprzeciwko Claudii Gadelhi, doczekała się trzech nowych pojedynków.

W kategorii lekkiej rękawice skrzyżują przeplatający od ośmiu pojedynków zwycięstwa z porażkami – ostatnio wypunktował Chada LapriseRoss Pearson (19-10) i znajdujący się na fali dwóch wiktorii James Krause (23-7), który w ostatnim starciu pokonał na pełnym dystansie Shane’a Campbella.

Mało prawdopodobne, aby Amerykanin chciał wymieniać się ciosami z Brytyjczykiem, nawet pomimo lepszych warunków fizycznych. Prawdopodobnie jego taktyka zbliżona będzie do tej, którą zaprezentował w ostatniej walce – pełna klinczu i zapasów. Pearson dobrze jednak broni obaleń, a do tego wydaje się lepiej kondycyjnie znosić trudy pojedynku niż Krause.

W limicie do 185 funtów spotkają się dwaj zawodnicy preferujący wymiany stójkowe – Brytyjczyk Scott Askham (14-2), który ostatnio znokautował Chrisa Dempsey’a, zmierzy się z mającym za sobą udany powrót do UFC – wypunktował Leonardo GuimaraesaAnthonym Smithem (25-11).

Smith jest lepiej poukładany boksersko, przynajmniej w ofensywie. Jego defensywa bowiem chwilami jest bardzo niedbała, a i szczęka oraz kondycja do najlepszych nie należą. Będzie miał jednak po swojej stronie przewagę zapaśniczą, a skoro z dołu nie poddał go Guimaraes, to i Askhamowi – jeśli wyląduje na plecach – łatwo nie będzie.

Wreszcie w ostatnim dodanym starciu naprzeciwko siebie staną dwaj półśredni, którzy ostatnio wychodzili z oktagonu na tarczy i teraz mogą walczyć o utrzymanie – Chińczyk Jingliang Li (10-4) podejmie Australijczyka Antona Zafira (7-2).

Trudno nie upatrywać w tym starciu faworyta w osobie Li, który w każdej płaszczyźnie powinien mieć przewagę na chaotycznym rywalem.

Aktualna rozpiska TUF 23 Finale:

115 lbs: Joanna Jędrzejczyk (11-0) vs. Claudia Gadelha (13-1)
205 lbs: TBD vs. TBD – finał turnieju kategorii półciężkiej
115 lbs: TBD vs. TBD – finał turnieju kategorii muszej kobiet
155 lbs: James Krause (23-7) vs. Ross Pearson (19-10)
185 lbs: Scott Askham (14-2) vs. Anthony Smith (25-11)
170 lbs: Jingliang Li (10-4) vs. Anton Zafir (7-2)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button