UFC

Barroso vs. Rakic i de Lima vs. Safarov na UFC Fight Night w Rotterdamie

Wrześniowa gala w Rotterdamie została wzbogacona o dwa pojedynki w kategorii półciężkiej – Francimar Barroso vs. Alaksandar Rakic oraz Marcos Rogerio de Lima vs. Saparbek Safarov.

Gala UFC Fight Night, która odbędzie się 2 września w Rotterdamie, została uzupełniona o dwa nowe zestawienia w kategorii półciężkiej. Francimar Barroso (19-5) skrzyżuje rękawice z debiutującym w oktagonie Alaksandrem Rakicem (8-1), podczas gdy Marcos Rogerio de Lima (15-5-1) pójdzie w tany z Saparbekiem Safarovem. O szykowanych zestawieniach poinformował portal Combate.

Barroso wygrał cztery z dotychczasowych sześciu walk w oktagonie. Co ciekawe – wszystkie przez decyzje. Ostatnio był widziany w akcji podczas marcowej gali UFC Fight Night 107, pokonując Darrena Stewarta.

Debiutujący Austriak Rakic jedynej porażki w karierze doznał w swojej pierwszej zawodowej walce w 2011 roku. Od tego czasu wygrał osiem pojedynków z rzędu, w pokonanym polu zostawiając między innymi naszego Marcina Prachnio.

25-letni Rakic to sprawny kickbokser, który posta się utrzymać walkę na środku oktagonu, gdzie powinien przeważać. Jeśli zdoła unikać klinczersko-zapaśniczych zapędów, powinien wyjść z debiutu obronną ręką, choć mimo wszystko będzie to dla niego pewien przeskok jakościowy.

Przewidywane kursy bukmacherskie

Francimar Barroso – 1.65
Alaksandar Rakic – 2.05

*****

Marcon Rogerio de Lima przeplata ostatnio zwycięstwa z porażkami. Ubiwszy w styczniu Jeremy’ego Kimballa, do akcji wrócił trzy miesiące później, na kwietniowej gali UFC Fight Night 108 przegrywając przez poddanie z Ovincem St. Preuxem.

Saparbek Safarov, znany w Polsce głównie z racji niedoszłej walki z Tomaszem Narkunem, powraca po nieudanym debiucie wziętym w zastępstwie – w grudniu zeszłego roku podczas UFC Fight Night 102 po szalonej walce przegrał przez techniczny nokaut z Gianem Villante.

Obaj zawodnicy lubują się w ofensywie, nieszczególnie dbając o obronę, co zwiastuje szalony pojedynek. Brazylijczyk uderza mocniej, ale wydaje się, że to Rosjanin jest odporniejszy, co może okazać się kluczowe. Z drugiej zaś strony jeśli któryś z nich znajdzie drogę do obalenia, jak najbardziej może rozstrzygnąć walkę z góry – de Lima dysponuje bowiem ciężkim GNP, podczas gdy z pleców sam nie potrafi wiele.

Przewidywane kursy bukmacherskie

Marcos Rogerio de Lima – 1.60
Saparbek Safarov – 2.15

Rozpiska UFC Fight Night Rotterdam

Walka wieczoru

265 lbs: Stefan Struve (28-8) vs. Alexander Volkov (28-6)
205 lbs: Francimar Barroso (19-5) vs. Alaksandar Safarov (8-1)
205 lbs: Marcos Rogerio de Lima (15-5-1) vs. Saparbek Safonov (8-1)

*****

Zarobki po UFC Fight Night 112 – BJ Penn z największą wypłatą

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button