„Cios na korpus mógłby okazać się śmiertelny” – sztab Roberta Whittakera wydał oświadczenie


Sztab mistrza wagi średniej Roberta Whittakera opublikował w jego imieniu oświadczenie w sprawie fiaska walki wieczoru gali UFC 234.

Podczas gali UFC 234 reprezentanci mistrza 185 funtów Roberta Whittakera opublikowali oświadczenie na temat wycofania się Australijczyka z walki wieczoru z Kelvinem Gastelumem z powodu problemów zdrowotnych.

W imieniu Roba chcielibyśmy poinformować o jego stanie.

Zeszłej nocy, około godziny 21, Rob zaczął odczuwać duże boleści w brzuchu, o czym zostali powiadomieni lekarze UFC. Po kilku godzinach obserwacji został przewieziony do szpitala o godzinie 3 w nocy. Właśnie przeszedł operację skręconego i zapadniętego jelita oraz przepukliny i spędzi kilka dni w szpitalu.

Rob będzie chciał bezpośrednio zwrócić się do swoich fanów, gdy tylko będzie w stanie. Rob jest załamany, że nie dojdzie do walki. Na pięć minut przed operacją nalegał, żeby doszło do walki, ale lekarze stwierdzili, że cios w brzuch mógłby okazać się dla niego śmiertelny.

Rob wróci silniejszy i przygotowany na wszystko co przed nim. Dziękujemy UFC, Kelvinowi i jego zespołowi za profesjonalizm.
Również trener mistrza Alex Prates w rozmowie z MMAFighting.com stwierdził, że do ostatnich chwil przed operacją garnął się on do walki.

Podczas konferencji prasowej po gali Dana White nie ogłosił żadnych decyzji w sprawie rozgrywki mistrzowskiej w wadze średniej – chce poczekać na ostateczne informacje w sprawie okresu absencji Roberta Whittakera.

Zwycięski w co-main evencie gali – wypunktował Andersona SilvęIsrael Adesanya zapowiedział, że interesuje go teraz wyłącznie walka o pas mistrzowski. Zamierza jednak zrobić sobie dłuższą przerwę i nie ma nic przeciwko, aby losy złota rozstrzygnęli między sobą Whittaker i Gastelum.

Ogłosiwszy się nowym mistrzem, Amerykanin również wydaje się na taki scenariusz otwarty.

*****

Oktagonowy teatr, egipska choroba i młodzi-lekcy-gniewni – czyli pięć wniosków z UFC 234


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. TYTUS

    11 lutego 2019 at 00:43

    Tak jak mówiłem Whittaker rozleci się na drzazgi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *