„Jestem mistrzem, zapracowałem na to” – Kelvin Gastelum ogłasza panowanie w wadze średniej


Kelvin Gastelum przygotował specjalną narrację medialną po fiasku walki z mistrzem kategorii średniej Robertem Whittakerem.

Wystosowawszy krótkie, pełne klasy oświadczenie, Kelvin Gastelum – którego starcie z Robertem Whittakerem podczas gali UFC 234 w Melbourne zostało odwołane z powodu problemów zdrowotnych Australijczyka – spotkał się z dziennikarzami, prezentując oryginalną narrację medialną. Zdaniem niektórych – nakreśloną przez swojego egipskiego menadżera Aliego Abdelaziza.

To mój pas. Zapracowałem na niego.

– wypalił Kelvin Gastelum na powitanie, przyodziany w pożyczony od Henry’ego Cejudo pas mistrzowski.

Byłem gotowy. Przebyłem tysiące mil od domu, żeby tu dotrzeć. Zrobiłem wagę. W moim świecie – w świecie zapaśniczym – gość jest gotowy, robi wagę, a drugi poddaje walkę. Wygrywam. Jestem mistrzem.
Gastelum zdradził, że oficjele UFC poinformowali go o odwołaniu walki z Whittakerem o 7 rano. Nie było żadnych szans na to, aby ktokolwiek mógł wejść na zastępstwo – z powodu spraw formalnych.

Amerykanin przyznaje, że nie jest pewien, jak ostatecznie zostanie rozwiązana sytuacja, ale skłania się ku temu, by powrócić do pojedynku z Robertem Whittakerem – choć jednocześnie zapowiada, że będzie uważnie śledził starcie Israela Adesanyi z Andersonem Silvą. Jeśli bowiem Australijczyk wypadłby z gry na dłuższy czas, wówczas Gastelum nie wyklucza konfrontacji ze zwycięzcą nigeryjsko-brazylijskiego boju.

Miejmy nadzieję, że Rob szybko dojdzie do zdrowia.

– powiedział Gastelum.

Życzę mu szybkiej rekonwalescencji. Gdy dojdzie do siebie, dam mu szansę walki o mój pas.

To zależy od UFC – czy będą chcieli ponownie zestawić tę walkę czy może zestawić mnie z pretendentem numer jeden.

Amerykanin przyznał, że sam borykał się z pewnymi problemami zdrowotnymi, wspominając o gronkowcu, ale zapewnił, że był gotowy do walki.

Stwierdził, że poniósł bardzo duże koszty przygotowań do starcia i liczy na to, że UFC mu je zrekompensuje – co zostało mu już obiecane.

Zapowiedział, że jest gotowy do walki jak najszybciej.

*****

UFC 234: Adesanya vs. Silva – wyniki i relacja


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

2 Comments

 1. Kocio

  10 lutego 2019 at 04:24

  Kto mu dał w ogóle ten pas? Każdy może sobie tak po prostu występować z pasem? Eh…

  • Miedziak

   10 lutego 2019 at 10:21

   Henry Cejudo.

   Człowiek który notorycznie nie mieścił się w limicie półśredniej paraduje z pasem wagi muszej :)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *