Marcin Prachnio w UFC – zadebiutuje na UFC on FOX 28


Marcin Prachnio w swojej debiutanckiej walce w UFC stanie naprzeciwko Jake’a Colliera podczas lutowej gali UFC on FOX 28 w Orlando.

Bijący się dotychczas dla organizacji ONE Championship Marcin Prachnio (13-2) rozwiązał kontrakt z Azjatami, zasilając szeregi UFC. W swoim debiucie 29-letni polski półciężki skrzyżuje pięści z Jakiem Collierem (11-4) podczas zaplanowanej na 24 lutego gali UFC on FOX 28 w Orlando. Informację podał Tomasz Dębek z portalu PolskaTimes.pl.
Prachnio wygrał osiem walk z rzędu, ostatniej porażki doznając w 2014 roku w starciu z obecnie również walczącym dla UFC Aleksandarem Rakicem. Ostatnie cztery zwycięstwa odniósł już pod banderą One Championship. Po jego uderzeniami padali między innymi Alexandre Machado czy Jake Butler. Po raz ostatni był widziany w akcji podczas sierpniowej gali ONE Championship w Makau, w niespełna półtorej minuty ubijając Gilberto Galvão. Poniżej rzeczona walka.

Również 29-letni Collier bije się w UFC od 2014 roku, regularnie przeplatając zwycięstwa z porażkami – jego rekord pod banderą amerykańskiego giganta wynosi obecnie 3-3. Pierwsze cztery walki stoczył w limicie kategorii średniej, na ostatnie dwie przenosząc się już do półciężkiej. Ostatni pojedynek stoczył podczas listopadowej gali UFC Fight Night 120, pewnie wypunktowując Marcela Fortunę i tym samym wracając na zwycięskie tory po porażce decyzją z Devinem Clarkiem.

Starcie zapowiada się na wymianę kickbokserskich uprzejmości, bo obaj zawodnicy preferują szermierkę na pięści i kopnięcia. Polak wydaje się mieć nieco więcej narzędzi na nogach, chętnie zmienia też pozycje i niewykluczone, że będzie przeważał od strony szybkościowej, ale bardziej doświadczony na dużej scenie Collier pomimo dwóch porażek przez nokauty jest piekielnie twardym zawodnikiem, którego wyróżnia też duża agresja i bardzo dobra kondycja. Dodatkowo, lubi od czasu do czasu przenieść walkę do parteru, co też czynił w konfrontacji z innym stójkowiczem, Vitorem Mirandą, więc niewykluczone, że i na okoliczność starcia z Prachnio spróbuje urozmaicić swoją grę o obalenia.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Marcin Prachnio – 2.05
Jake Collier – 1.70

Rozpiska UFC on FOX 28

115 lbs: Karolina Kowalkiewicz (11-2) vs. Jessica Andrade (17-6)
205 lbs: Marcin Prachnio (13-2) vs. Jake Collier (11-4)

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #2 – podsumowanie UFC 218 i polskich gal


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!