Karolina Kowalkiewicz vs. Jessica Andrade na UFC on FOX 28

W kluczowym dla układu sił w kategorii słomkowej starciu Karolina Kowalkiewicz zmierzy się z Jessicą Andrade podczas lutowej gali UFC on FOX 28 w Orlando.

Karolina Kowalkiewicz (11-2) skrzyżuje rękawice z Jessicą Andrade (17-6) podczas zaplanowanej na 24 lutego w Orlando gali UFC on FOX 28. O zestawieniu poinformował portal Combate.com.
Sklasyfikowana na 4. miejscu w rankingu kategorii słomkowej Polka była ostatnio widziana w akcji podczas październikowej gali UFC Fight Night 118 w Gdańsku, gdzie pewnie wypunktowała Jodie Esquibel, wracając na drogę zwycięstw po porażkach z Joanną Jędrzejczyk w starciu o pas oraz Claudią Gadelhą.

Z kolei Brazylijka wygrała cztery z ostatnich pięciu walk, jedynej porażki doznając również w starciu z Joanną Jędrzejczyk. Powetowała ją sobie demolką na Claudii Gadelhi podczas wrześniowej gali UFC Fight Night 117.

Andrade to ultra-agresywna zawodniczka, która uwielbia wywierać presję, zasypywać rywalki kanonadą uderzeń i męczyć je zapaśniczo, gdy akurat widzi na to szansę. W starciu z Kowalkiewicz będzie prawdopodobnie miała po swojej stronie przewagę siłową, ale biorąc pod uwagę twardą szczękę i twardy charakter polskiej zawodniczki oraz jej świetne przygotowanie kondycyjne, trudno odbierać jej szanse na zwycięstwo. Z drugiej zaś strony, Brazylijka potwierdziła już nie raz, nie dwa, że i ona od strony wydolnościowej prezentuje się bardzo dobrze.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Karolina Kowalkiewicz – 2.70
Jessica Andrade – 1.45

Rozpiska UFC on FOX 28

115 lbs: Karolina Kowalkiewicz (11-2) vs. Jessica Andrade (17-6)

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #1 – UFC Szanghaj, UFC 218, Johnson vs. Dillashaw, Joanna Jędrzejczyk

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply