UFC

Rewanż! Starcie Seana O’Malleya z Marlonem Verą zwieńczy marcową galę UFC 299!

Sean O’Malley i Marlon Vera ponownie skrzyżują rękawice – tym razem do walki dojdzie w ramach gali UFC 299, a na jej szali znajdzie się pas mistrzowski wagi koguciej Amerykanina.

Rywalem Seana O’Malleya (17-1) w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego wagi koguciej będzie jego stary znajomy i jedyny pogromca Marlon Vera (23-8-1) – zgodnie zresztą z życzeniem mistrza. Rewanż odbędzie się podczas marcowej gali UFC 299, której jest szykowana na 9 marca w nieujawnionej jeszcze lokalizacji.

O zestawieniu rewanżu oficjalnie poinformowali organizatorzy.

W 2020 roku Chito zadał Sugarowi jedyną porażkę w karierze. Już w pierwszej rundzie zmasakrował mu nogę, dzieła zniszczenia dopełniając bombami w parterze.

Od czasu tamtego niepowodzenia Amerykanin wygrał pięć walk, w tej ostatniej – pięknym nokaucie na Aljamainie Sterlingu – rozsiadając się na tronie kategorii koguciej. Wcześniej porażki fundował między innymi Petrowi Yanowi czy Raulianowi Paivie.

Ekwadorczyk stoczył siedem pojedynków od czasu wiktorii nad Amerykaninem, z których wygrał pięć. Ostatnio pokonał na pełnym dystansie Pedro Munhoza, powracając na zwycięskie tory po porażce z Corym Sandhagenem. Wygrał pięć z ostatnich sześciu starć. Jest sklasyfikowany na 6. miejscu w rankingu.

Teoretycznie Sean O’Malley jest lepszy technicznie w każdym aspekcie oktagonowego rzemiosła oraz znacznie szybszy, ale… Marlon Vera może mieć na amerykańskiego mistrza patent. Ekwadorczyk jest nieprawdopodobnie twardy – jeszcze nigdy w karierze nie przegrał przed czasem – i uderza oraz kopie niezwykle mocno. Owszem, bywa w swoich poczynaniach przeraźliwie bierny, ale Sugar będzie musiał uważać w każdej sekundzie, dając perfekcyjny występ – tj. tańczyć wokół pretendenta i kąsając go z dystansu – bo gdy Vera odpala uderzenia, robi to z morderczymi intencjami.

Ten sondaż jest zakończony (od 4 miesiące).

Sean O'Malley vs. Marlon Vera 2 - kto wygra?

Sean O'Malley
67.31%
Marlon Vera
32.69%

Przewidywane kursy bukmacherskie


Sean O’Malley – 1.40
Marlon Vera – 2.80

Wstępny typ

Sean O’Malley


Rozpiska UFC 299

Walka wieczoru

135 lb: Sean O’Malley (17-1) vs. Marlon Vera (23-8-1) – o pas mistrzowski

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button