UFC

Wyniki UFC Hamburg: Anthony Smith rozniósł w pył Shoguna Ruę – video

Anthony Smith zdemolował legendarnego Mauricio Shoguna Ruę w swojej pierwszej w karierze walce wieczoru podczas gali UFC Fight Night 134 w Hamburgu.

W walce wieczoru gali UFC Fight Night 134 w Hamburgu biorący pojedynek w zastępstwie Anthony Smith (30-13) odniósł najcenniejsze zwycięstwo w karierze, ubijając w pierwszej rundzie legendarnego Mauricio Shoguna Ruę (25-11) i tym samym włączając się do wyścigu o najwyższe cele w 205 funtach.

Obaj zawodnicy rozpoczęli od mocnych lowkingów. Shogun był agresorem, starając się zamknąć rywala na siatce. Potężny prawy świsnął obok głowy Smitha. Amerykanin trafił prostymi, a potem soczyście dosięgnął rywala frontalnym kopnięciem na głowę. Zirytowany Shogun poszedł do przodu, inkasując jednak lewego sierpa. Nie ustawał jednak, ponownie zamykając rywala na siatce – ten jednak naruszył go potężna kombinacją 1-2, po której Brazylijczyk ruszył do odwrotu, chwiejąc się na nogach. A Amerykanin – za nim. Dosięgnął go kolejną kombinacją 1-2, potem jeszcze dokładając krosa i dwa prawe sierpy – po drugim Shogun aż zgiął się w pół, ale ustał. Cofał się jednak bez ładu na siatkę, a tam Smith dopadł go z okrutnym łokciem, w zasadzie tym uderzeniem kończąc walkę. Oparty o siatkę Brazylijczyk, już w zasadzie nieprzytomny, zainkasował jeszcze dwie bomby, zanim sędzia wpadł, ratując go przed upadkiem na deski.

https://twitter.com/MMA_Inciter/status/1021139219861782528

https://twitter.com/_FrankReynolds/status/1021138580847153152

Po walce Anthony Smith rzucił wyzwanie Alexandrowi Gustafssonowi, który nadal nie ma rywala na sierpniową galę UFC 227.

Aktualizacja: Gustafsson doznał kontuzji i nie wystąpi na UFC 227 (szczegóły).

*****

UFC Hamburg: Shogun vs. Smith – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button