Cage WarriorsEuropejskie MMA

Wyniki Cage Warriors 78 – Chris Fishgold i Paddy Pimblet z pasami

Komplet wyników gali Cage Warriors 78, na której doszło do dwóch pojedynków o pasy mistrzowskie.

W walce wieczoru gali Cage Warriors 78 Chris Fishgold obronił pas mistrzowski kategorii lekkiej, szybko odklepując gilotyną Jasona Poneta. Francuz błyskawicznie po przerwaniu walki zaczął protestować, przekonując, że nie klepał, ale powtórki pokazały, że się mylił.

Uchodzący za jedną z największych nadziei brytyjskiego MMA 21-letni Paddy Pimblett w co-main evencie gali błyskawicznie ubił Johnny’ego Frechey’a, zdobywając pas mistrzowski kategorii piórkowej. Pochodzący z Liverpoolu zawodnik zaatakował ostrą kombinacją, trafiając mocnym prawym, który posłał Francuza na deski – kilka dodatkowych uderzeń z góry zmusiło sędziego do przerwania walki.

Po zwycięstwie Baddy w swoim styl dał prawdziwy show, rozgrzewając do czerwoności całą publikę i zapowiadając, że wkrótce podbije cały świat MMA.

W innym pojedynku karty głównej Mohsen Bahari przerwał serię dwóch porażek, w pierwszej rundzie odklepując Aliego Arisha.

Z kolei trzecią porażkę z rzędu poniósł Mickael Lebout, który wygrał pierwszą rundę walki z Tomem Wilde, ale w dwóch kolejnych otrzymał srogie lanie w stójce, przegrywając ostatecznie na kartach sędziowskich.

Wyniki Cage Warriors 78

Walka wieczoru

155 lbs: Chris Fishgold (15-1-1) pok. Jasona Poneta (16-11-1) przez poddanie (gilotyna), R1, 1:04

Co-main event

145 lbs: Paddy Pimblett (12-1) pok. Johnny’ego Frachey’a (18-11) przez TKO (ciosy), R1, 1:35

Karta główna

155 lbs: Tim Wilde (9-2) pok. Mickaela Lebouta (14-7-2) przez jednogłośną decyzję
185 lbs: Victor Cheng (11-2) pok. Lee Barnesa (15-16) przez jednogłośną decyzję
170 lbs: Mohsen Bahari (9-3) pok. Aliego Arisha (21-6) przez poddanie (gilotyna), R1, 4:04

Karta wstępna

160 lbs: Ellis Hampson (6-3) pok. Jordana Millera (15-16) przez jednogłośną decyzję
170 lbs: Dylan Mcloughlin (3-0) pok. Alexandre Roumette’a (4-7) przez TKO (ciosy), R1, 3:30
130 lbs: Sam Creasey (7-0) pok. Sama Halliday’a (4-4) przez poddanie (duszenie zza pleców), R1, 1:47
170 lbs: Dez Parter (8-5) pok. Jamesa Lewisa (5-3) przez poddanie (balacha), R1, 1:09