Rosyjskie MMAUFC

„Wspaniały człowiek!” – Rosjanie zachwyceni postawą Jana Błachowicza

Niemałym echem nad Wołgą odbiły się nie tylko remisowy werdykt w walce Jana Błachowicza z Magomedem Ankalaevem, ale także wypowiedzi Polaka po walce.

Od niedzielnego poranka nie milką echa, jakie niesie za sobą werdykt mistrzowskiej batalii, jaką w ramach gali UFC 282 w Las Vegas stoczyli Jan Błachowicz i Magomed Ankalaev.

Zaraz po zakończeniu walki za pośrednictwem Twittera światowe tuzy mieszanych sztuk walki na gorąco ocenili remis czołowych półciężkich dywizji. Swoje zdanie wyraził również głównodowodzący UFC Dana White. Do dyskusji zdążył się również włączyć najbardziej kontrowersyjny fan MMA na święcie Ramzan Kadyrov, który zaapelował do Dany White’a, aby ten przeprosił i oddał pas Dagestańczykowi.

Jak natomiast polskiego zawodnika odebrano za naszą wschodnią granicą? O ile sam werdykt jest komentowany jako wręcz polityczna manifestacja przeciwko Ankalaevowi jako reprezentantowi całego rosyjskiego sportu – taką retorykę ukuł jeden z wiodących sportowych portali Sovsport.ru. – tak zachowanie samego Jana Błachowicza budzi wielki szacunek.

– Sędziowie na 100% odebrali pas Ankalaevowi – powiedział Ramazan Emeev. – Pozostaje tylko obejść się smakiem. Pamiętam moją przedostatnią walkę, kiedy byłem trzy razy lepszy od przeciwnika, ale pas oddali jemu. W przypadku Ankalaeva również powinien on się cieszyć, bo mogli równie dobrze dać zwycięstwo Błachowiczowi. Nie mogę powiedzieć o dyskryminacji rosyjskich zawodników. Być może był to tylko zbieg okoliczności. Mam nadzieję, że UFC nie jest jeszcze do końca zepsute. Mój szacunek zdobył za to Jan Błachowicz za swoje słowa pod adresem Magomeda o pasie. Uszanował go. To prawdziwy mężczyzna!

– Polak okazał się wspaniałym człowiekiem – tak z kolei o Janie Błachowiczu wypowiedziała się rosyjska legenda MMA, Oleg Taktarov, cytowany przez Sport-express.ru – Jego słowa budzą szacunek.

– Wiedział, że dopiero co udało mu się wyjść z piekła. Jeśli daliby jeszcze trochę czasu, to walka zakończyłaby się przed końcową syreną. Ale jeśli kontrowersje dotyczą liczby wygranych rund, cóż zrobisz?

– Sytuacja prawie jeden do jednego jak w przypadku walki z Seanem O’Malleyem, którą również skandaliczną decyzją przegrał Petr Yan – swoje trzy grosze do dyskusji dorzucił Rosyjski Hulk, czyli Ivan Shtyrkov. – W UFC bawią się losem zwykłych ludzi. Nie pierwszy i nie ostatni raz. Ankalaev bezspornie wygrał, a Błachowicz to prawdziwy mężczyzna, ponieważ sam to przyznał.

W międzyczasie retorykę na temat werdyktu zdążył jednak delikatnie zmienić Cieszyński Książe. Polak podkreślił, że wypowiedział się w oktagonie w taki a nie inny sposób wyłącznie dlatego, że w głowie miał ostatnią, wyraźnie przegraną rundę. W poniedziałek pokusił się nawet o medialnego kuksańca względem Magomeda Ankalaeva, wypominając mu, że ten się popłakał, a potem tłumaczył się rzekomą kontuzją.

Autor artykułu: Tomasz Koper

Video-podsumowanie walki Błachowicza z Ankalaevem poniżej:

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button