UFC

„Przeproś” – Ramzan Kadyrov zabrał głos nt. walki Magomeda Ankalaeva z Janem Błachowiczem, zażądał od Dany White’a przekazania pasa Dagestańczykowi

Chętnie grzejący się w blasku największych zawodników MMA z Kaukazu Ramzan Kadyrov nie był kontent z werdykt walki Magomeda Ankalaeva z Janem Błachowiczem.

Nie mogła ujść uwadze przywódcy Czeczenii Ramzana Kadyrova walka wieczoru sobotniej gali UFC 282 w Las Vegas, w której Magomed Ankalaev skrzyżował rękawice z Janem Błachowiczem – i nie uszła. Kadyrov zabrał na jej temat głos za pośrednictwem Telegramu, nie oszczędzając… Dany White’a!

Starcie zakończyło się niejednogłośnym remisem, co wywołało w świecie MMA sporo kontrowersji. Wielu fanów oraz ekspertów większych i mniejszych było bowiem przekonanych, że wiktoria winna była paść łupem Dagestańczyka. Ten także nie ukrywał ogromnego rozczarowania pomieszanego z frustracją.

– Dana White, co się z tobą stało? – napisał Kadyrov. – Byłeś normalnym gościem z zasadami, a dzisiaj wyniosłeś mistrzowski pas z oktagonu, nie wręczając go zwycięzcy. A może polityka weszła już do oktagonu UFC i wymaga od ciebie oszukańczego sędziowania? To sport, Dano. Bądź Szczery.

– Bierz przykład z Mairbeka Khasieva (ACA), który pozbywa się z organizacji wszelkich uprzedzeń, domagając się obiektywności i niemieszania sportu z polityką.

– Hej, Dano, dokąd zmierzasz? Oczyść imię swojej organizacji, oczyść własne imię. Przyznaj się do błędu, przekaż pas zwycięzcy i przeproś za to wszystko. Uratuj reputację swojej organizacji.

Nic nie wskazuje jednak na to, aby Dana White posłuchał rad Ramzana Kadyrova. Zdegustowany widowiskiem, jakie urządzili Magomed Ankalaev i Jan Błachowicz, podczas konferencji prasowej po gali sternik amerykańskiego giganta obwieścił bowiem, że o tron wagi półciężkiej powalczą Glover Teixeira i Jamahal Hill. Do starcia dojdzie w ramach styczniowej gali UFC 283 w Rio de Janeiro.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Back to top button