„Wow” – Tony Ferguson dowiedział się o odwołaniu UFC 249 w trakcie udzielania wywiadu

Wiadomość o odwołaniu gali UFC 249 dotarła do Tony’ego Fergusona, gdy akurat udzielał telefonicznego wywiadu.

O odwołaniu gali UFC 249, którą miała 18 kwietnia uświetnić jego walka z Justinem Gaethje o tymczasowy pas mistrzowski kategorii lekkiej, Tony Ferguson dowiedział się w niecodziennych okolicznościach – udzielał bowiem właśnie telefonicznego wywiadu portalowi OCRegister.com.

Jego reakcja? Przekleństwo uzupełnione o „wow”.

– Cóż, nadal będę trenował – dodał po chwili.

El Cucuy miał pierwotnie skrzyżować rękawice w zestawionej po raz piąty i po raz piąty niedoszłej walce z Khabibem Nurmagomedovem, ale obostrzenia podróży, do których doprowadziła pandemia koronawirusa, przekreśliły te plany.

Gala UFC 249 pierwotnie miała odbyć się w Brooklynie. Później pojawiły się doniesienia o jej przeniesieniu do Dubaju, a ostatecznie Dana White i spółka mieli zorganizować ją na terenie indiańskiego rezerwatu w Lemoore.

– Wiecie co – kontynuował Ferguson. – Jestem pewien, że mieli dobry powód, aby to odwołać. Bądźmy poważni. Muszę nadal wierzyć. Muszę trzymać się swojego kręgu. Trzymać go blisko. Skupić się na tym, co jestem w stanie kontrolować – czyli swoje tętno i oddech.
– Będę nadal kolekcjonował trofea i robił to samo. Budzę się rano, odmawiam modlitwę, przytulam mojego małego chłopca, całuję żonę… Po prostu… Będę robił, co robię. Bo co innego mam robić?

Póki co nie wiadomo, jak wobec odwołania najbliższych gal wyglądać będzie rozgrywka mistrzowska w kategorii lekkiej. Dana White zapowiadał kilka dni temu, że zwycięzca starcia Tony’ego Fergusona z Justinem Gaethje skrzyżuje we wrześniu rękawice z Khabibem Nurmagomedovem, ale temat jest już prawdopodobnie nieaktualny.– Stałą jest to, że wszystko cały czas się zmienia. Natomiast zmienną jest nasza reakcja na to. Możemy wziąć więc tą zmienną i zrobić z niej stałą. I dlatego nadal będę się uśmiechał, będę trenował I wiecie co? Nabiorę mięśni. Stary, jestem teraz naprawdę chudy. Nabiorę mięśni.

– Zrobię, co mogę. Zrobię to. Dam z siebie wszystko. Jeśli się potknę, powstanę.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nie łamię się pod presją, ale to nie znaczy, że inni się nie łamią” – Dana White o odwołaniu UFC 249 i galach na prywatnej wyspie

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply