KSWPolskie MMA

(VIDEO) Wciągnął Rafała Kijańczuka do… dosiadu! Marc Doussis ubity na KSW 78!

Rafał Kijańczuk (11-5) pokonał Marca Doussisa (8-1) przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie w ramach szczecińskiej gali KSW 78.

Po niespełna minucie wymian w stójce – Polak trafił tam między innymi srogim lowkingiem – Doussis w tempo przewrócił Kijańczuka, trafiając do jego gardy. Z czasem nasz zawodnik wrócił na nogi, ale z uwieszonym o swoich bioder Doussisem. Niemiec przewrócił Polaka.

Nasz zawodnik z czasem wrócił jednak ponownie do góry, podczas gdy Doussis nadal próbował zaciągnąć go na dół. W końcu dopiął swego – tyle że tak niefortunnie, że Kijańczuk znalazł się w jego dosiadzie! Polak rozpuścił ręce, podczas gdy Doussis próbował się skręcać – bez powodzenia! Sędzia przerwał zawody!

Kijana powrócił tym samym na ścieżkę zwycięstw po zeszłorocznej porażce z Ivanem Erslanem. Jego bilans w KSW wynosi obecnie 2-1. Po zwycięstwie Polak rzucił wyzwanie Bogdanowi Gnidce.

Dla Marca Doussisa była to druga przegrana nad Wisłą. Jego rekord w KSW to 1-2.